Програма USAID «Нове правосуддя» підтримала пілотне запровадження нової моделі оцінювання якості правосуддя та роботи суду

Громадська організація (ГО) «Інститут судового менеджменту» презентувала результати пілотного запровадження моделі оцінювання якості правосуддя та роботи суду «Контрольний перелік», яке здійснювалося за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» в рамках проекту «Запровадження інноваційної моделі оцінювання роботи судової системи «Контрольний перелік».

«Контрольний перелік з підвищення якості правосуддя та роботи судів» Європейської комісії з ефективності правосуддя (CEPEJ) покликаний сприяти правовим системам отримувати та аналізувати необхідну інформацію, що стосується якості правосуддя та роботи судів. Цей інструмент допомагає ефективно оцінити якість роботи як на рівні суду, так і на рівні регіону чи судової системи загалом.

ГО «Інститут судового менеджменту» адаптувала європейську модель до реалій української судової системи та вперше в Україні та Європі провела пілотне дослідження з використанням «Контрольного переліку» на двох рівнях – суду та регіону. У фокусі дослідження, проведеного в березні 2018 року, були суди та територіальні управління Державної судової адміністрації України з Львівської, Одеської, Хмельницької областей та міста Києва.

Під час заходу були представлені узагальнені результати дослідження, а також висновки та пропозиції щодо покращення якості функціонування судової системи України. За результатами їх обговорення учасники круглого столу напрацювали низку рекомендацій щодо подальшого запровадження «Контрольного переліку».