Проходить тренінг «Фінансова перевірка майнових декларацій» для членів та представників Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя та Громадської ради доброчесності

Програма USAID «Нове правосуддя» проводить тренінг «Фінансова перевірка майнових декларацій» для членів та працівників Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККСУ), Вищої ради правосуддя (ВРП) та членів Громадської ради доброчесності (ГРД). Метою тренінгу є ознайомлення з етапами та складовими належного процесу перевірки інформації, вказаної в деклараціях, обговорення підходів та методів оцінки правдивості даних у деклараціях та розгляд модельних справ.

В ході тренінгу учасників навчають розуміти різницю між балансом, доходами, податковою та майновою деклараціями; відстежувати із задекларованих даних потрібні фінансові потоки, ефективно ідентифікувати значущі для аналізу дані та обробляти їх; відслідковувати фінансові потоки, які майже неможливо виявити за допомогою системи декларування та розуміти різні схеми приховування майна, знати способи їх виявлення; обраховувати розмір прихованого майна за наданою формулою; а також обґрунтовувати власні висновки та ефективно спростовувати аргументи декларантів, які є сумнівними.

Кінцевим завданням тренінгу є підвищення можливостей учасників ідентифікувати та відслідковувати недобросовісних декларантів за допомогою ефективного фінансового аудиту майнових декларацій.

Спікерами на тренінгу стали експерти із питань боротьби із корупцією та конфлікту інтересів, доктори права Тільман Хоппе (Німеччина) та Валц Калнинш (Латвія).

Тренінг проходить у два етапи: 15-16 січня для представників ВККСУ та ВРП; 17-18 січня – для представників ГРД.