Студенти проаналізують інфраструктуру доброчесності власних навчальних закладів під час III Міжнародного семінару з питань протидії корупції

У рамках впровадження міжнародного антикорупційного онлайн курсу, за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» в Національній академії наук в Харкові розпочав свою роботу III Міжнародний семінар з питань протидії корупції.

Заступник керівника Програми USAID «Нове правосуддя» Наталія Петрова подякувала усім слухачам курсу: «Усі правники, яку б посаду вони не обіймали, є представниками правничої професії, публічна місія якої не може бути виконана без додержання стандартів професійної етики. Сьогодні дехто з правників не усвідомлює цього,  працюючи у тих чи інших галузях права, тож ми сподіваємося, що по закінченні курсу ви станете агентами змін».

Як і весь курс в цілому, семінар проходить у співпраці з Юридичною школою університету Вашингтона та Лі (Лексінгтон, штат Вірджинія, США). Професор Спіді Райс, який представляє цей університет, та Сігалл Гуровіц, спеціаліст з питань запобігання злочинності та кримінальної юстиції Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків та злочинності (United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC)), презентують українським студентам і викладачам можливості впровадження розроблених UNODC модулів «Освіта для справедливості» в правничих школах України.

Професор Спіді Райс пояснив цілі обговорення у рамках міжнародного курсу з питань протидії корупції: «Наріжне питання курсу полягає в тому, що жодна країна світу не може претендувати на те, що повністю усунула корупцію. Важливо усвідомлювати, що всі системи, великі чи маленькі, є недосконалими і мають вади. Тому слід зосередитися не лише на недоліках, а й на можливостях вдосконалення системи. Ми спрямовуємо наші зусилля на те, щоб оточення університету, яке є більшою зоною впливу, ніж середня школа, де на людей впливають їхні батьки та вчителі, було взірцем законності та етичності».

Протягом триденного заходу студенти шістьох провідних українських правничих шкіл (Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у Харкові, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Одеська юридична академія», Національного університету «Острозька академія», Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у Полтаві) проаналізують інфраструктуру доброчесності власних навчальних закладів на основі отриманих рекомендацій та вироблять спільні підходи щодо її удосконалення. Участь у семінарі  разом із студентами візьмуть і їх викладачі.