В Одесі обговорили досвід та перспективи пілотних проектів електронного суду

Програма USAID «Нове правосуддя» і Рада суддів України провели в Одесі професійне обговорення на тему «Покращення доступу до правосуддя: досвід та перспективи пілотних проектів е-суду». Члени Ради суддів, представники Вищої ради правосуддя, судді, адвокати та працівники Національної поліції в Одеській області ознайомились з результатами впровадження пілотного проекту «Електронний суд» на базі Київського районного суду міста Одеси, здійсненого за підтримки USAID в 2015–2016 роках.

Під час заходу відбулася презентація нового спільного з Головним управлінням Національної поліції в Одеській області пілотного проекту, який дозволяє громадянам подавати до суду в режимі онлайн заяви в справах по оскарженню санкцій за порушення Правил дорожнього руху. Цей інтерактивний онлайн сервіс дасть можливість будь-якій людині у зручний для неї час ознайомитися з процедурою складення постанов Патрульної поліції та варіантами їх оскарження, отримати розроблені стандартизовані шаблони заяв та позовів і навіть брати участь у судових засіданнях за допомогою онлайн засобів. Таким чином, вона самостійно, без залучення правників, зможе вирішити просту, але важливу для неї юридичну проблему.

Також учасники заходу обговорили поточний стан та перспективи запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) та ознайомились зі станом електронного судочинства в господарських судах.