Відбулося перше засідання робочої групи з питань вдосконалення залучення присяжних для відправлення правосуддя в Україні

8 лютого 2018 року відбулася перша зустріч членів робочої групи з напрацювання рекомендацій по вдосконаленню залучення присяжних для відправлення правосуддя в Україні. До складу Робочої групи увійшли учасники проведеного 30 листопада 2017 року круглого столу «Участь присяжних у процесі відправлення правосуддя в Україні: досвід та перспектива», який було організовано за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» у співпраці з Державною судовою адміністрацією України (ДСАУ). До складу робочої групи входять представники ДСАУ, Національної школи суддів, органів місцевого самоврядування, судді, адвокати, науковці та місцеві експерти.

На засіданні було обрано Голову робочої групи – пані Ірину Волоско (Голова Галицького районного суду м. Львова) та заступницю Голови – пані Марію Мотилюк (присяжна у Вінницькому міському суді Вінницької області, директорка Подільського центру медіації у Вінниці). Члени робочої групи провели активну дискусію щодо існуючих проблемних питань, пов’язаних із формуванням корпусу присяжних, залученням їх до процесу відправлення правосуддя та обговорили орієнтовний план дій, спрямований на їх вирішення.

Основними напрямами на цьому етапі діяльності робоча група визначила підготовку національної просвітницької кампанії, впорядкування процедур під час формування органами місцевого самоврядування списків присяжних, вдосконалення організації роботи з присяжними безпосередньо в судах, а також напрацювання необхідних змін до чинного законодавства.