Вебінар «Ефективний розгляд малозначних справ»

тра
17
пн
2021

17 Травня 2021, 16:00
Загальнонаціональні

Національна школа суддів України за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» та у співпраці з Національним суддівським коледжем у місті Ріно (США) продовжує серію відкритих вебінарів різної тематики для суддів, їх помічників та працівників апарату суду.

Наступний із серії – вебінар «Ефективний розгляд малозначних справ».

Спрощена процедура розгляду категорії «малозначні справи» була внесена до процесуальних кодексів України – цивільного, господарський та адміністративного судочинства – у листопаді 2017 року. Спрощене провадження має значні переваги: відсутність деяких етапів процесу, скорочений час розгляду тощо. Попри це, малозначні справи можуть бути одними з найбільш стресових серед тих, які доводиться розглядати суддям. Після трьох років роботи за цією процедурою з’ясувалися наступні проблеми:

  • відсутність у кодексах чіткого переліку справ, які слід вважати малозначними;
  • надання суду права визнавати справи малозначними;
  • можливість для сторони самій себе представляти в суді.

Часто сторони судового процесу, необізнані з правовою системою або її процедурами, приходять до суду з фактичними обставинами справи, що можуть містити складні правові питання. Завдання судді – взяти ці матеріали та структурувати їх у змістовний правовий процес, результатом якого буде швидке і недороге правосуддя.

Під час цього вебінару досвідчені судді з США, які розглядають малозначні справи, поділяться досвідом, що слугуватиме учасникам дороговказом при розгляді малозначних справ від попереднього слухання справи до її слухання по суті і після судового етапу. Викладачі допоможуть учасникам виробити практичні навички поведінки на кожному рівні процесу.

За результатами 120-хвилинного вебінару учасники зможуть:

  • сформулювати особисту філософію ролі судді як судді з розгляду малозначних справ;
  • розробляти і створювати ресурси для використання їх при розгляді справи;
  • розробляти та впроваджувати комунікаційний план для допомоги сторонам, які самі себе представляють у суді під час кожного етапу розгляду малозначних справ;
  • ефективно формувати графік розгляду малозначних справ для зниження рівня стресу, забезпечуючи всім сторонам процесу можливість бути вислуханими належним й справедливим чином;
  • визначати можливі кроки для започаткування програми медіації в малозначних справах.

Мова заходу – англійська, з забезпеченням синхронного перекладу українською.

Вебінар проходитиме на платформі Zoom, приєднатися до зустрічі можна за посиланням.

Прохання використовувати додаток Zoom, оновлений до останньої версії (https://zoom.us/download), для того, щоб скористатись опцією синхронного перекладу.

Інформація щодо інших вебінарів цієї серії доступна за посиланням.