Вебінар «Етика спілкування в соціальних мережах/медіа»

гру
01
вт
2020

1 Грудня 2020, 16:00

Національна школа суддів України за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» продовжує співпрацю з Національним суддівським коледжем у місті Ріно (США) і пропонує суддям, їх помічникам та працівникам апарату суду чергову серію відкритих вебінарів різної тематики.

Наступний із серії – вебінар «Етика спілкування в соціальних мережах/медіа».

Пандемія COVID-19 змінила режим роботи судів у всьому світі. Як і у багатьох судових системах, в Україні через карантинні обмеження та вимоги до соціального дистанціювання, працівники судів, як правило, стали більше спілкуватися в мережі Інтернет та через соціальні мережі. Це створює для них нові виклики з точки зору дотримання етичних правил. Цей вебінар зверне увагу на те, що всі працівники судової гілки влади, включаючи суддів, присяжних та працівників апарату суду зобов’язані дотримуватися етичних правил, що застосовуються як до їхнього спілкування та поведінки в реальному житті, так і в режимі онлайн. Між тим, відомо, що  деякі працівники судової системи можуть вважати, що на поведінку в соціальних мережах такі обмеження не поширюються , оскільки це віртуальне у певному сенсі “нереальне” спілкування, де особа не ідентифікована. Крім того, вебінар допоможе учасникам  по іншому поглянути на прості речі, такі як “дружба” з іншими людьми у ​​соціальних мережах, коментування будь-яких тем чи справ в соціальних мережах та поширення будь-якої інформації в мережі Інтернет крізь призму етичних вимог та довіри громадськості до судової влади.

Після цього 120-хвилинного вебінару учасники зможуть:

  • розуміти етичні вимоги, що застосовуються до будь-якого спілкування в режимі онлайн, включно із спілкуванням в соціальних мережах;
  • зрозуміти та пояснити, як поведінка в соціальних мережах може підірвати довіру громадськості до судової влади в цілому;
  • визначати та розрізняти належну та неналежну поведінку в соціальних мережах;
  • визначати та розрізняти допустимі та неналежні дії щодо спілкування із однією із сторін за допомоги засобів комунікації в мережі Інтернет.

Вебінар проведе високоповажний суддя Томас Зоней (США).

Суддя Томас Зоней є суддею Верховного суду штату Вермонт. На посаду судді його призначив Губернатор Джеймс Дуглас у 2007 році. До цього він працював адвокатом приватної практики, а ще раніше – офіцером поліції у місті Вудсток, штат Вермонт. Суддя Зоней здобув ступінь бакалавра у харчовій промисловості в Коледжі Делавер Веллі та ступінь доктора права у Школі права Вермонту. Наразі він є членом та колишнім президентом Асоціації суддів першої інстанції штату Вермонт. Він є діючим головою Комітету з питань суддівської освіти штату Вермонт, головою Комітету з питань кримінального права штату Вермонт, головою Комісії з питань ухвалення вироків штату Вермонт, а також членом Ради з питань поведінки суддів штату Вермонт. У минулому він був головою Комітету з питань публічного доступу до матеріалів судових засідань штату Вермонт, а також членом Суддівської дорадчої ради штату Вермонт (головою комітету з питань бюджету). Він був членом Ради управління Асоціації юристів штату Вермонт (Президент, 2005 рік); директором Фонду дослідження права штату Вермонт; а також колишнім президентом Асоціації юристів Нової Англії. На момент призначення на посаду судді Суддя Зоней був головою Комісії з питань прав людини у штаті Вермонт та до цього був членом інших суддівських та громадських рад і комітетів. До того ж, він є ліцензованим Старшим капітаном Берегової охорони США. Суддя Зоней є випускником Національного суддівського коледжу, долучився до викладацького складу у 2012 році та наразі працює в Раді викладачів Національного суддівського коледжу протягом першого строку, представляючи Загальну юрисдикцію.

Мова заходу  – англійська, з забезпеченням синхронного перекладу українською.

Реєстрація участі у вебінарі

Вебінар проходитиме на платформі Zoom, приєднатися до зустрічі можна за посиланням. 

Прохання використовувати додаток Zoom, оновлений до останньої версії (https://zoom.us/download), для того, щоб скористатись опцією синхронного перекладу.