Вебінар «Навички для ефективного розгляду справ, пов’язаних з домашнім насильством»

лис
17
вт
2020

17 Листопада 2020, 16:00

Національна школа суддів України за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» продовжує співпрацю з Національним суддівським коледжем у місті Ріно (США) і пропонує суддям, їх помічникам та працівникам апарату суду чергову серію відкритих вебінарів різної тематики.

П’ятий із серії – вебінар «Навички для ефективного розгляду справ, пов’язаних з домашнім насильством».

Пандемія COVID-19, збройний конфлікт у Східній Україні та все ще існуючі деструктивні гендерні стереотипи в суспільстві значно поглибили проблему домашнього насильства в Україні. Як свідчать останні дані, в порівнянні з попереднім роком спостерігається значне збільшення кількості дзвінків до поліції та Національної гарячої лінії із скаргами на домашнє насильство стосовно дітей та літніх людей, включаючи насильство з боку сексуальних партнерів. Дані також вказують, що три з десяти жінок страждають від фізичного та/або сексуального насильства від своїх партнерів; а жінки, партнери яких воювали в зоні конфлікту, частіше зазнають насильства з їх боку. Для забезпечення ефективного розгляду справ, пов’язаних із домашнім насильством, суддям важливо вдосконалювали свої професійні навички, необхідні для розгляду цієї категорії справ.

Після цього 120-хвилинного вебінару учасники зможуть:

  • узагальнити ключові аспекти реагування суддів США на домашнє насильство;
  • описати досвід користувача судових послуг, коли він вважає, що судовий процес був справедливим;
  • врахувати кращі практики щодо роботи із «складними» сторонами у справі або тими, хто представляє себе самостійно;
  • застосовувати на практиці поради щодо подолання стресу та пов’язаних з цим негативних наслідків для здоров’я.

Вебінар проведе високоповажний суддя Віктор Реєс.

Суддя Віктор Реєс здійснював правосуддя в якості Окружного судді із січня 1999 року до 31 грудня 2014 року у Десятому судовому окрузі у Пуебло, штат Колорадо, США. Він розглядав кримінальні та цивільні справи, апеляції на рішення окружних судів, а також справи стосовно заповітів, сімейних правовідносин, обмежувальних приписів, ювенальної юстиції, опіки та піклування. Суддя Реєс також був призначений відповідальним за зв’язки з Наглядовою радою штату Колорадо щодо кривдників у справах про домашнє насильство та Комітетом з питань кримінального права Верховного Суду штату Колорадо. Перш ніж стати суддею, він працював Заступником керівника служби публічних захисників штату Колорадо впродовж 15 років, де він також проводив тренінги.

Починаючи із 2000 року, суддя Реєс сприяв проведенню національних та регіональних тренінгів для різноманітних груп та організацій із питань, пов’язаних із усвідомленістю, домашнього насильства, впливу вікарної травми на суддів та працівників суду, судовим лідерством та федеральним законодавством щодо вогнепальної зброї. Він проводив тренінги із питань домашнього насильства для суддів штату Колорадо та виступав в обох палатах законодавчого органу штату Колорадо щодо законодавства, пов’язаного з домашнім насильством. Наразі він викладає у Національному суддівському коледжі, Національній раді суддів сімейних та ювенальних судів та Національному суддівському інституті з питань домашнього насильства. Суддя Реєс також проводить експертну оцінку грантів для Департаменту юстиції США, Офісу з питань насильства проти жінок, а також аналізував законодавство стосовно домашнього насильства різних країн на предмет його відповідності Статуту ООН. Він є випускником Університету Еморі в Атланті, штат Джорджія, та Школи права Джорджтаунського університету у Вашингтоні, Округ Колумбія.

Мова заходу  – англійська, з забезпеченням синхронного перекладу українською.

Реєстрація участі у вебінарі

Вебінар проходитиме на платформі Zoom, приєднатися до зустрічі можна за посиланням. 

Ідентифікатор конференції: 977 0151 3076
Код доступу: 742284

Прохання використовувати додаток Zoom, оновлений до останньої версії (https://zoom.us/download), для того, щоб скористатись опцією синхронного перекладу.