Вебінар «Онлайн вирішення спорів (ОВС) для зменшення навантаження на суддів та покращення доступу до правосуддя»

лис
11
ср
2020

11 Листопада 2020, 17:00

Національна школа суддів України за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» продовжує співпрацю з Національним суддівським коледжем у місті Ріно (США) і пропонує суддям, їх помічникам та працівникам апарату суду чергову серію відкритих вебінарів різної тематики.

Четвертий із серії – вебінар «Онлайн вирішення спорів (ОВС) для зменшення навантаження на суддів та покращення доступу до правосуддя».

Сучасні світові тенденції у застосуванні технологій, а також пандемія COVID-19 обумовили  зростаючий попит громадськості на більш прості, швидкі та віддалені способи вирішення їхніх суперечок поза зверненням до традиційних судових систем. Низка  країн вже включили елементи ОВС, а в деяких випадках створили  повністю онлайн суди з ОВС у своїх судових системах. Нині українські суди опинилися перед проблемами, спричиненими значним навантаженням, недоукомплектованістю та наслідками COVID-19, що призводить до обмеженого доступу населення  до правосуддя та затримки  у здійсненні правосуддя для багатьох українців. Цей  вебінар підкреслить важливість впровадження альтернативних способів вирішення спорів, ролі всіх працівників судової влади, включаючи суддів та адміністраторів судів, у цьому процесі, а також необхідність судової влади України взяти на себе керівну роль у вдосконаленні судових послуг та покращенні доступу громадян до правосуддя у партнерстві з установами державного та приватного сектору(ів).

Під час проходження цього 120-хвилинного вебінару учасники зможуть:

  • ознайомитись із сучасними світовими тенденціями та практикою у сфері ОВС;
  • дізнатися про переваги, які можуть запропонувати системи ОВС як громадськості, так і судовій системі;
  • переглянути приклади ефективного впровадження систем ОВС як присудових, так і автономних;
  • зрозуміти, яку роль можуть відігравати судді та працівники судів у процесі розробки та впровадження рішень щодо ОВС;
  • дізнатися про розвиток таких ініціатив в Україні.

Мова заходу  – англійська, з забезпеченням синхронного перекладу українською.

Реєстрація участі у вебінарі

Вебінар проходитиме на платформі Zoom, приєднатися до зустрічі можна за посиланням. 

Прохання використовувати додаток Zoom, оновлений до останньої версії (https://zoom.us/download), для того, щоб скористатись опцією синхронного перекладу.