Антимонопольний комітет України і Програма USAID «Нове правосуддя» підписали протокол про співпрацю

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) сприятиме Антимонопольному комітету України (АМКУ) у створенні умов для функціонування справедливої, підзвітної, прозорої та ефективної системи оскарження у сфері публічних закупівель в Україні, що забезпечить верховенство права й знизить корупційні ризики.

Підписання протоколу про співпрацю відбулося під час онлайн зустрічі представників Антимонопольного комітету України, Агентства США з міжнародного розвитку та Програми USAID «Нове правосуддя».

 

 

«USAID радо підтримує інноваційні підходи до змін у способах роботи державних установ заради кращого задоволення потреб громадськості. Це включає розвиток потенціалу наших партнерів щодо ефективного управління ресурсами за допомогою самостійних програм, спрямованих на ключові виклики, що стоять перед суспільством. У зв’язку з цим USAID вітає зусилля Антимонопольного комітету у перетворенні державних послуг на більш доступні, прості у користуванні, ефективні та економічно виправдані», – наголосив Керівник відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні та Білорусі Томас Вайт.

 

Він також зазначив, що USAID дуже зацікавлене у продовженні співпраці з Антимонопольним комітетом щодо вдосконалення процесів розгляду питань державних закупівель відповідно до потреб як бізнесової спільноти, так і громадськості.

Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв зауважив, що розширення співпраці з проектом USAID відкриває для АМКУ гарні можливості.

«АМКУ прагне стати сучасним, ефективним та прозорим органом, який сприяє утворенню конкурентного середовища, а це, в свою чергу, вимагає підвищеної правової визначеності та передбачуваності. Тому всі заходи щодо посилення ефективності державних органів та судової системи є для нас ключовими пріоритетами. Таким чином, я думаю, що подальше розширення нашої співпраці з USAID – це новий етап у нашому розвитку», – сказав він.

У відповідь на звернення Антимонопольного комітету щодо підтримки посилення процесів вирішення спорів у сфері державних закупівель, за рекомендаціями USAID Програма USAID «Нове правосуддя» спільно з працівниками АМКУ визначили чіткі напрями співпраці.

 

«Одним із ключових елементів нашої Програми є підтримка ефективного вирішення спорів, включно з вирішенням спорів в режимі онлайн, що особливо актуально зараз. Тому ми раді можливості надати допомогу Kомітету у посиленні його інституційної спроможності, зокрема, в онлайн вирішенні спорів, пов’язаних з державними закупівлями», – зазначив керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон.

Програма залучить експертів для незалежного аналізу діяльності АМКУ по організації роботи із оскарженням рішень у сфері публічних закупівель, та формування пропозицій щодо її автоматизації. Зокрема, Програма надасть АМКУ допомогу в розробці і запровадженні електронних форм для обміну інформацією між АМКУ та сторонами оскарження процедур публічних закупівель. АМКУ і Програма USAID «Нове правосуддя» також співпрацюватимуть задля запровадження в діяльність Комітету інноваційних рішень у сфері електронного документообігу.

Схожі повідомлення