Cудді Вищого антикорупційного суду пройшли навчання з управління рухом судових справ

Національна школа суддів спільно з Програмою USAID «Нове правосуддя» провела тренінг для суддів Вищого антикорупційного суду з питань управління рухом судових справ. Його програма покликана забезпечити суддів знаннями для управління рухом судових справ задля вдосконалення та підвищення ефективності використання ресурсів суду для організації розгляду справ.

«Надзвичайно важливо, щоб корупційні справи були швидко та професійно розслідувані НАБУ та щоб по них були своєчасно винесені справедливі рішення незалежними суддями. USAID та інші представники міжнародної спільноти активно підтримують вас у налагодженні роботи Вищого антикорупційного суду, щоб ви могли якнайшвидше почати розглядати справи, – звернувся до учасників тренінгу Керівник Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні та Білорусі Томас Вайт. – Хочу відмітити вашу відданість боротьбі з корупцією в Україні. Увага всієї країни прикута до вас, і це буде нелегким випробуванням. Уряд США залишається відданим підтримці Вищого антикорупційного суду та вашої суддівської діяльності».

Управління рухом судових справ має вирішальне значення для досягнення цілей та виконання обов’язків судів, оскільки воно встановлює засоби, які дозволяють громадянам скористатися належним процесом та рівним захистом. Тому до викладання тренінгу Програма USAID «Нове правосуддя» залучила визнаних американських експертів – почесного суддю Хью Хегі суду адміністративного округу Марікопа, штат Арізона, та д-ра Джузеппе Фазарі, керівника адміністративного офісу судових інституцій штату Нью-Джерсі, консультанта з питань судового адміністрування й досвідченого викладача. Серед національних тренерів – судді у відставці Галина Юровська та Лілія Гуцал, відповідно, заступник начальника та викладач відділу підготовки викладачів Національної школи суддів.

Учасники тренінгу отримали нові знання та навички стратегічного планування роботи суду, навчилися розробляти алгоритм руху справ та аналізувати стандартизовані показники ефективності управління цим рухом. Вони також розглянули питання ролі та обов’язків судді в цьому контексті.

Програма заходу включала вивчення основ управління рухом справ, зокрема лідерства, взаємодії з партнерами з інших установ системи правосуддя (прокурорами, органами соціального забезпечення, адвокатами, законодавчою та виконавчою гілками влади), етапів та засобів постійного контролю за процесом, засад швидкого вирішення справ, а також використання сучасних і прогресивних технологій.

Учасники заходу відмітили актуальність тренінгу та важливість набутих знань для роботи на посаді судді Вищого антикорупційного суду.