Донори та виконавці проєктів обговорили плани та пріоритети Міністерства юстиції на 2021 рік

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) підтримує Міністерство юстиції у питаннях впровадження людино центричного підходу до правосуддя та ефективного правового регулювання пов’язаних з вирішенням спорів питань.

Під час першої у цьому році координаційної онлайн-зустрічі донорів та виконавців проєктів у галузі верховенства права, організованої і проведеної на майданчику Програми USAID «Нове правосуддя», заступниця Міністра юстиції пані Олена Висоцька представила плани та пріоритети Міністерства у 2021 році.

У планах Міністерства юстиції поглиблювати свою роботу по більш широкому впровадженню альтернативних способів врегулювання спорів (процедури медіації) та вдосконалення діяльності третейських судів.

Все це направлено на зменшення навантаження на суди та збільшення рівня довіри до судової влади», – зазначила заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька.

Іншими важливими пріоритетами вона назвала створення в Україні класичного суду присяжних, запровадження публічних консультації з громадськістю, створення ефективної системи виконання судових рішень, вдосконалення процедур банкрутства паралельно з автоматизацією професійної діяльності арбітражних керуючих, створення надійної й доступної системи державної реєстрації, трансформація системи нотаріату.

У 2021 році Міністерство юстиції також націлено продовжувати розширення доступу до послуг судових експертів. Ще одним пріоритетом є посилення правової спроможності громад через вдосконалення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. Це включає розвиток на базі системи БПД механізмів, спрямованих на недопущення порушень прав людини, яка знаходиться у контакті чи конфлікті із законом.

Пані Висоцька також присвятила час розгляду питань, які є для неї профільними, а саме – приведенню до міжнародних стандартів умов тримання засуджених та ув’язнених, а також їхнього ефективного виправлення без ізоляції від суспільства.

Після виступу заступниці Міністра, керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон зазначив, що Програма експертно підтримувала й продовжить подальше обговорення проєкту Закону України «Про медіацію», який на разі має пройти друге читання у парламенті.

Ми також тісно працюємо з Міністерством над покращенням законодавчого середовища для впровадження комерційного вирішення спорів, включаючи арбітражний розгляд», – додав пан Вон.

Іншими ключовими аспектами співпраці між Міністерством та Програмою у 2021 році мають стати підтримка процесу впровадження у судові процеси нової моделі суду присяжних, розвиток інституту приватного примусового виконання судових рішень та реформа системи виконавчого провадження загалом, посилення спроможності мережі надання безоплатної правової допомоги.

Наприкінці зустрічі учасники мали змогу поділитись та обговорити плани своїх проєктів на найближчі кілька місяців та виявити спільні напрями для роботи.

Наступна координаційна зустріч запланована на 3 березня 2021 року.