Досвід використання сучасних цифрових рішень для спрощення доступу до правосуддя в Україні представлено в рамках Глобального форуму з розвитку цифровізації

Програма USAID «Нове правосуддя» організувала сесію «Використання сучасних цифрових рішень для спрощення доступу до правосуддя» в рамках Глобального форуму з розвитку цифровізації (Global Digital Development Forum). Форум організовано USAID, Chemonics, Save the Children, TechChange, IntraHealth International, CRS, ICT4D Conference, Digital Impact Alliance та присвячено ключовим питанням в сфері міжнародного розвитку, демократії та захисту прав людини

Керівник Програми Девід Вон модерував сесію та представив досвід Програми у залученні представників державного та приватного сектору до проектів направлених на спрощення доступу до правосуддя з використанням цифрових технологій.

Юлія Лукасевич, заступник начальника управління – завідувач відділу Секретаріату Вищої ради правосуддя, окреслила досвід органів судової влади у застосуванні електронних сервісів та перші кроки у відповідь на виклики пандемії.

Сергій Сученко, юридичний радник Програми, презентував он-лайн платформу під робочою назвою «Пошук рішень», яка буде надавати можливість вирішення певних категорій спорів онлайн із подальшим зверненням до відповідних органів державної влади, включаючи суди.

Тетяна Цувіна, асистент кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, поділилася кращими практиками розробки модельних навчальних курсів з юридичних інновацій для студентів юридичних факультетів.

Дмитро Форемний, Менеджер по країні Гаазького інституту інновацій в праві (HiiL), представив досвід налагодження співпраці між сектором юстиції та підприємцями у просуванні юридичних інновацій для кращого доступу до правосуддя.

Відеозапис сесії доступний на Youtube каналі співорганізаторів заходу TechChange.

Презентація доступна за посиланням.

Дякуємо нашим партнерам за плідну співпрацю та участь у Форумі!