Другий Всеукраїнський Форум жінок-юристок «Жінки в юридичній професії: видимість, адвокація, вплив» розпочав роботу

Асоціація жінок-юристок України проводить Другий Всеукраїнський Форум жінок-юристок «Жінки в юридичній професії: видимість, адвокація, вплив» за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» спільно з Проектом «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Проектом підтримки судової реформи (здійснюється за фінансової підтримки уряду Канади).

Форум об’єднав більше 200 жінок-юристок з усієї України і став платформою для зміцнення жіночого лідерства у юридичній професії та заохочення жінок-юристок адвокатувати більше задля утвердження принципу ґендерної рівності в системі правосуддя та сприяння системним змінам у сфері захисту прав жінок.

«Ґендерна рівність впливає на те, як ми вирішуємо питання справедливості, верховенства права та прав людини. Ви, знаходячись на передовій лінії і докладаючи багато зусиль для запровадження позитивних змін, добре це розумієте», – звернулась Директорка Місії USAID в Україні та Білорусі Сюзан Фрітц до учасниць та учасників форуму.

Сюзан Фрітц підкреслила, що Україна значно просунулася вперед у створені рівних можливостей для чоловіків і жінок у багатьох сферах життя. Сьогодні українські жінки можуть працювати в будь якій професії та сфері. Україна ухвалила законодавство щодо протидії ґендерно обумовленому насильству та зміцнення захисту прав постраждалих від такого насильства. Але все ще багато необхідно зробити. «Нам завжди цікаво шукати інші механізми просування та зміцнення ґендерної політики та практик. Очікуємо від форуму нових ідей щодо цього», – зазначила вона.

Ключовими темами форуму є публічна та внутрішня комунікація, адвокаційні кампанії на захист прав жінок, зокрема, щодо їх доступу до юридичної професії, та видимість юристок у професійному середовищі. Жінки-судді судів усіх рівнів та юрисдикцій, у тому числі Верховного Суду, народні депутатки, представниці міністерств, адвокатки, правозахисниці та експертки з ґендерних питань обговорюють шляхи вдосконалення ґендерної політики держави. Вони напрацюють елементи стратегії посилення видимості жінок-юристок, а також навички ґендерно-чутливої професійної комунікації. Також під час заходу представниці та представники різних сфер правозахисної діяльності України, Канади та США діляться власним успішним досвідом та ідеями.

Програма USAID «Нове правосуддя» залучила міжнародних експерток – суддю Верховного Суду штату Вісконсін і членкиню Правління Міжнародної асоціації жінок-суддів Енн Волш Бредлі, експертку із процесуальної справедливості й колишню голову Муніципального суду міста Ньюарк штату Нью-Джерсі Вікторію Пратт, а також адвокатку, Віце-Президентку з питань державної політики та досліджень Американської асоціації університетських жінок Дебору Вейгінс – поділитися досвідом США у сфері захисту прав жінок і практичними рекомендаціями щодо ефективної адвокації ґендерної рівності та протидії ґендерним стереотипам для поширення кращих практик в юридичній спільноті України.

Форум також сприятиме налагодженню співпраці українських та міжнародних професійних майданчиків, які об’єднують юристок. Як зазначила Енн Волш Бредлі, членкиня Правління Міжнародної асоціації жінок-суддів, до складу якої входять більше ніж 6 000 жінок-суддів з усього світу, права жінок та дівчат – це, в першу чергу, права людини, і потім фемінізм, тому спільні зусилля так важливі.

«І тому наша мета – не фемінізувати право, а гуманізувати його, оскільки рівні права однаково важливі як для жінок, так і для чоловіків», – підкреслила вона.