Експерти обговорили перспективи України в сфері онлайн вирішення спорів

Представники Міністерства юстиції, Ради суддів України, Національної асоціації медіаторів України та представники юридичної спільноти взяли участь у експертній дискусії, організованій Програмою USAID «Нове правосуддя» та присвяченій використанню сучасних технологій у вирішенні спорів.

Міжнародні експерти Програми USAID «Нове правосуддя» з питань правосуддя і технологій – виконавчий директор Трибуналу з вирішення цивільних справ Британської Колумбії Річард Роджерс та юридичний радник цього трибуналу Лорін Керр ознайомили учасників зі створенням і функціонуванням першого в Канаді та в усьому світі онлайн-суду, що розглядає малозначні справи, спори щодо власності в межах десяти тисяч канадських доларів та справи за наслідками дорожньо-транспортних пригод.

Захід мав на меті обговорення світових зразків створення і функціонування онлайн-судів задля визначення перспектив України в сфері онлайн вирішення спорів.

Зокрема, заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило зазначила, що онлайн-платформи можуть стати не лише корисним інструментом для вирішення типових спорів, а також і інструментом аналізу, за допомогою якого можна збирати статистичні дані щодо конкретної категорії спорів та категорії спірних правовідносин. Президент Національної асоціації медіаторів України Діана Проценко наголосила на актуальності впровадження сучасних технологій з метою популяризації медіації в Україні. Заступник Голови Ради суддів України Вадим Бутенко зауважив, що з огляду на існування вакантних суддівських посад перспектива онлайн вирішення спорів набуває дедалі більше прихильників серед представників судової влади.

Міжнародні експерти з огляду на свій досвід порадили звертати увагу на зручність користування та мовне наповнення онлайн-інструментів вирішення спорів, оскільки складні юридичні терміни та довгі інструкції можуть відштовхнути потенційних користувачів відповідних платформ.

Програма USAID «Нове правосуддя» і надалі підтримуватиме ідею спрощення доступу до судових послуг за допомогою новітніх технологій та сприятиме запровадженню в Україні онлайн вирішення спорів.