Експерти обговорили європейський досвід та шляхи розвитку в Україні інституту приватного виконання судових рішень

11 липня 2017 року Міністерство юстиції України спільно із Програмою USAID «Нове правосуддя», Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Центром комерційного права, Європейським Банком Реконструкції та Розвитку й Міжнародною організацією права розвитку провели експертне обговорення найкращих європейських практик та шляхів розвитку в Україні інституту приватного виконання судових рішень.

Під час заходу приватні виконавці з Нідерландів, Польщі, Болгарії, Литви, Молдови та Сербії поділилися власним досвідом розбудови інституту приватного виконання судових рішень та надали практичні поради щодо організації повсякденної роботи, впровадження електронного діловодства, використання прогресивних методів пошуку інформації й ефективного старту діяльності органів самоврядування – Асоціації та Ради приватних виконавців України тощо.

У заході взяли участь перші приватні виконавці, які успішно склали іспити та були сертифіковані Міністерством юстиції України 7 липня 2017 року, кандидати на цю посаду, а також адвокати, судді й науковці.

Учасники заходу обговорили основні напрями діяльності приватних виконавців, їх взаємодію із органами судової та виконавчої влади, іншими державними й недержавними структурами, етичні стандарти, яких вони мають дотримуватися у своїй повсякденній практиці, й важливість дисциплінарної відповідальності приватних виконавців для належного здійснення ними повноважень під час примусового виконання судових рішень та рішень інших органів. Учасники також зосередилися на таких питаннях як організація ефективної офісної діяльності, роль помічника приватного виконавця, розподіл трудового навантаження та найкращі практики ведення архіву.

Під час дискусії були проаналізовані наявні законодавчі механізми для вчасного та ефективного виконання судових рішень, їх актуальність або потреба доопрацювання. Зокрема, було обговорено роль медіації у діяльності приватних виконавців, як одного з провідних механізмів ефективного виконання рішення суду в європейському правовому просторі.

Іноземні експерти наголосили на важливості прояву поваги до незалежності приватних виконавців під час виконання ними обов’язків із одночасним неухильним дотриманням принципу верховенства права в частині законності в процесі примусового виконання судових рішень.