Експерти визначили шляхи підвищення ефективності роботи Вищої ради правосуддя

Програма USAID «Нове правосуддя» надає підтримку Вищій раді правосуддя (ВРП) у підвищенні ефективності її діяльності через впровадження у роботу міжнародно визнаних практик управління й автоматизованих рішень.

За ініціативою керівництва ВРП з метою оптимізації її ділових процесів з вересня 2018 до липня 2019 року експерти Програми проводили оцінку системи організації праці персоналу та членів ВРП з урахуванням інституційних завдань з огляду на час, якість та витрати. Сформовано карти існуючих процесів, визначено прогалини, сфери вдосконалення і надано практичні рекомендації на покращення діяльності установи. Деякі рекомендації були перевірені на практиці спільно з членами та працівниками ВРП.

Під час презентації результатів проекту представникам ВРП, Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду, Ради суддів, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Державної судової адміністрації та Національної школи суддів заступниця Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Енн Хоппер зазначила:

«В якому б секторі USAID не працювало, ми завжди підтримуємо інноваційні підходи, які дозволяють державі оптимізувати використання наявних ресурсів і краще працювати для задоволення потреб громадян. Звісно, ці міркування стосуються й судової реформи, і роботи наших партнерів в інститутах суддівського врядування та судах. Тому ми раді через Програму USAID «Нове правосуддя» підтримати такий комплексний аналіз бізнес-процесів ВРП».

Учасники заходу обговорили потенціал для змін, виявлений в результаті аналізу бізнес-процесів та пілотування напрацьованих рекомендацій. Зокрема, пілотне тестування однієї з рекомендацій засвідчило, що створення окремого структурного підрозділу (бек-офісу) для виконання технічно-адміністративних функцій вивільнить 25% робочого часу кваліфікованих працівників ВРП для зайняття профільною діяльністю. У річному вимірі бек-офіс може вивільнити 26,4 тисяч людино-годин для профільної роботи ВРП у межах робочого часу, а разом із ефектом від рекомендованих до удосконалення регламенту, перерозподілу обов’язків, стандартизації звітності, шифрування даних та автоматизації бізнес-процесів ця економія складе 100 тисяч людино-годин на рік.

Підсумовуючи результати обговорення, Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон звернув увагу на такі висновки для подальшої роботи, як необхідність делегування функцій підлеглим для уникнення дублювання й підвищення ефективності роботи, важливість створення бек-офісу та використання оптимальних за ціною рішень з автоматизації бізнес-процесів. Він наголосив на готовності USAID й надалі надавати ВРП підтримку у впроваджені рекомендацій за результатами проведеного аналізу.

«Ми переконані, що цей підхід має бути поширений на інші судові установи заради розбудови кращої, більш прозорої та ефективної судової системи, що сприятиме покращенню доступу до правосуддя та підвищенню довіри громадян України до суду», – зазначив Девід Вон.