Експерти визначили шляхи удосконалення співпраці судів та інших зацікавлених партнерів щодо покращення ресоціалізації обвинувачених /засуджених

Судді, фахівці Координаційного центру з надання правової допомоги та служби пробації, а також представники громадських центрів правосуддя провели панельну дискусію, присвячену перспективам розвитку правосуддя, спрямованого на усунення причин, що спонукають до вчинення правопорушень.

Експертка з реформування кримінальної юстиції Програми USAID «Нове правосуддя», колишня голова муніципального суду міста Ньюарк штату Нью-Джерсі США Вікторія Пратт поділилася успішним досвідом США щодо впровадження судів, які при з’ясуванні причин, що спонукають обвинуваченого до вчинення правопорушень, в своїх рішеннях констатують потребу направлення обвинувачених на відповідні коригуючі програми для отримання ними допомоги фахівців, зокрема психологів та медичних працівників. Учасники дискусії дізналися про історії успіху таких обвинувачених, що у результаті вжитих судом заходів позбулися особистісних причин, які призвели до вчинення правопорушень.

На продовження теми учасники заходу переглянули відео, створене Центром судових інновацій (США), про роботу Громадського центру правосуддя Ред Хук та обговорили досвід США у запровадженні та розвитку судів, покликаних з’ясовувати причини, що спонукають до вчинення правопорушень, та визначати шляхи їх усунення.

Крім цього, в рамках дискусії представники Чугуївського та Татарбунарського громадських центрів правосуддя презентували результати їх роботи із покращення доступу до правосуддя завдяки наданню широкого спектру правових послуг місцевим громадам, таких як правова допомога, медіація, роз’яснювальна робота в громаді щодо протидії домашньому насильству та багато іншого. Учасники дискусії дійшли висновку про необхідність посилення співпраці судів, системи безоплатної правової допомоги, служби пробації та інших партнерів з метою кращої реабілітації обвинувачених/засуджених, у тому числі неповнолітніх.

Запис онлайн трансляції