Голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич розповіла про результати перших шести місяців роботи

Голова Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Олена Танасевич під час чергової зустрічі донорів та виконавців проектів у галузі верховенства права, організованої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) 4 березня 2020 року, розповіла про результати перших шести місяців роботи суду та подальші плани його розвитку.

Голова суду поінформувала, що з 5 вересня 2019 року з усієї України до першої інстанції ВАКС надійшло понад 250 проваджень, 56 з яких скеровано до інших судів за підсудністю. Наразі ухвалено три обвинувальні вироки. 60% зареєстрованих в суді проваджень перебувають на стадії судового розгляду й дослідження доказів. Переважна більшість цих справ за обвинуваченням стосовно прийняття службовою особою пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди; привласнення, розтрати майна або заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем, а також зловживання владою або службовим становищем. За період з 5 вересня 2019 року по 28 лютого 2020 року вісім слідчих суддів ВАКС здійснювали судовий контроль на етапі досудового розслідування, розглянувши понад 3,5 тис. скарг, звернень та клопотань.

До апеляційної палати за цей же період надійшло понад 500 апеляційних скарг, що стосувались питань підсудності та перегляду рішень як слідчих суддів, так і справ по суті.

З презентацією Олени Танасевич можна ознайомитись за посиланням.