Громадські центри правосуддя за підтримки USAID обмінялися досвідом з міжнародною спільнотою в Молдові

Програма USAID «Нове правосуддя» і громадські центри правосуддя (ГЦП), що створені і працюють за підтримки USAID в Одесі, Білій Церкві, Чернігові і Чугуєві, поділилися досвідом вирішення правових і соціальних проблем громад під час міжнародного онлайн заходу, присвяченого інноваційним підходам до запобігання сексуальному та гендерно-обумовленому насильству, який відбувся 19 та 20 жовтня в Кишиневі (Молдова).

Захід організувало Міністерство внутрішніх справ Молдови за сприяння Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США та фундації Te Doy.

ГЦП ознайомили колег із Європи, США та Латинської Америки з українськими моделями співпраці громад з установами сектору юстиції, включно з судами, органами юстиції, виконавчою службою, прокуратурою та адвокатурою. Вони також зосередили увагу на зусиллях по підтримці постраждалих від домашнього насильства та цькування, впровадженню сімейної медіації і соціалізації нарко- та алкозалежних задля підвищення безпеки в громадах.

Презентація ГЦП «Український досвід впровадження багато-інституціональних моделей доступу до правосуддя» викликала інтерес і активне обговорення учасників заходу, заклавши основу для майбутньої співпраці з міжнародними колегами.