Керівники апаратів судів пройшли навчання з питань лідерства

Керівники апаратів судів пройшли навчання з питань лідерства, організоване Національною школою суддів України (НШС) та Державною судовою адміністрацією України (ДСА) за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».

Під час навчання та виконання практичних завдань керівники апаратів дізналися, як формувати лідерські якості та цінності, покращили здатність згуртовувати працівників суду та забезпечувати високу продуктивність їхньої співпраці через ефективні комунікації та формування психологічної стійкості та пружності. Завдяки отриманим знанням вони сформують процвітаючу культуру суду через залучення працівників суду до напрацювання спільного бачення їхньої роботи, що відповідатиме суспільним очікуванням. Керівники апаратів швидко виявлятимуть та усуватимуть недоліки у формуванні політик в управлінні судів і мотивуватимуть підлеглих до злагодженої взаємодії в цьому напрямку. Також судові адміністратори застосовуватимуть навички системного мислення та ефективних комунікацій у продуктивному плануванні та управлінні, що забезпечить прозорість, чесність та підзвітність цих процесів.

Захід є другим з серії, що спрямована на збільшення кількості справжніх лідерів та професійних управлінців в судах. Йому передувало аналогічне навчання для голів судів. У листопаді випускники обох навчальних програм підвищать командну ефективність в управлінні судом під час фінальної програми серії.

Ця низка заходів розроблена на запит НШС та ДСА експерткою та професоркою Програми USAID «Нове правосуддя» Морін Коннер, що у минулому була директоркою Програми з питань судового адміністрування Університету штату Мічиган (США).

У співпраці з університетом ДСА та НШС за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID у 2013 – 2018 роках була впроваджена перша в Україні сертифікатна навчальна програма з питань судового адміністрування для керівників апаратів та голів судів.