Команда Вищого антикорупційного суду ознайомилася з міжнародним досвідом ефективних судових комунікацій

Відбувся комунікаційний тренінг для суддів та фахівців прес-служби Вищого антикорупційного суду (ВАС), організований Програмою USAID «Нове правосуддя» для покращення обізнаності учасників з питань стратегічних зовнішніх та внутрішніх комунікацій, включно з ключовими аспектами побудови репутації суду, його ефективної взаємодії зі ЗМІ та кращими практиками інформування громадськості про перебіг резонансних справ.

Експерти Програми USAID «Нове правосуддя» директорка зі зв’язків із громадськістю та ЗМІ судів Вашингтону, Федеральний округ Колумбія, Лія Гуровіц та колишній речник Верховного Суду Сполученого Королівства Бен Вілсон поділилися з учасниками тренінгу власними історіями успіху.

Лія Гуровіц має 30-річний досвід роботи в сфері інформаційно-просвітницької діяльності, координації медіа-заходів у судах та консультування судів і публічних осіб з питань взаємодії зі ЗМІ та громадськістю. Вона надає коментарі щодо резонансних справ, ділиться успішними історіями з практики судів, а також керує процесами наповнення веб-сайту судів новинами та оновлення офіційних сторінок судів у соціальних мережах.

Бен Вілсон консультував Верховний Суд Сполученого Королівства в 2012-2017 рр. стосовно формування репутації, вироблення комунікаційних стратегій при управлінні кризовими ситуаціями, в тому числі під час слухання резонансних справ. За його підтримки Верховний Суд Сполученого Королівства став світовим лідером у судовій комунікації.

Від експертів учасники заходу дізналися більше про можливості висвітлення історії суду за допомогою соціальних мереж, засоби вимірювання успіху комунікаційної стратегії суду та отримали практичні поради з підготовки до публічних виступів.

«Цей тренінг є дуже важливим для того, щоб під час комунікації з медіа, які подекуди трапляються несподівано, всі ми могли гідно зустріти увагу ЗМІ», – зауважила, відкриваючи захід, голова ВАС Олена Танасевич.

Керівник відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Білорусі Томас Вайт також підкреслив важливість ефективних судових комунікацій у процесі боротьби з корупцією.

«Антикорупційні справи цікавлять засоби масової інформації. Я уявляю, як це відбуватиметься в Україні, – сказав він. – Правосуддя не лише повинне здійснюватись, має бути видно, як воно здійснюється».

Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон нагадав присутнім, що фахівці Програми розробили перший в Україні навчальний план та посібник з ефективних комунікацій суду з громадськістю та медіа.

«Сподіваюся, що результати цієї праці, багатий досвід наших експертів і організований нами інтерактивний тренінг будуть цікавими і корисними для колективу ВАС», – додав він.

Під час практичних сесій тренінгу його учасники склали план дій, якого комунікаційна команда ВАС дотримуватиметься під час модельних кризових ситуацій.