Конференція з актуальних питань подальшого розвитку інституту присяжних

Представники Програми USAID «Нове правосуддя» взяли участь у робочій Конференції з актуальних питань подальшого розвитку інституту присяжних при відправленні правосуддя судами України, що відбулася на базі Приморського районного суду м. Одеси. Метою заходу було обговорення за участі Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрія Костіна зареєстрованих у Верховній Раді законопроектів No. 2709 та No. 2710, спрямованих на впровадження класичного суду присяжних.

У заході взяли участь: судді, адвокати, прокурори, присяжні та науковці.  Пан Костін наголосив на необхідності широкого обговорення запропонованих підходів, критичного їх осмислення та експертної підтримки у розробці нормативних актів на втілення передбачених законопроектами положень. Йшлося також про важливість розгортання інформаційної кампанії для підвищення обізнаності співгромадян про роль суду присяжних у підвищенні громадської довіри до судової влади та інші питання переходу від нинішньої моделі участі присяжних у відправленні правосуддя до класичного суду присяжних. Пан Костін та голова суду пан Кічмаренко подякували Програмі USAID «Нове правосуддя» за готовність до підтримки цього процесу.

Учасники заходу заслухали інформацію про американський та ірландський досвід функціонування суду присяжних за презентаціями керівника Програми Девіда М. Вона та старшого радника із правової реформи КМЕС Томаса Фланагана (презентації за посиланням).

Результати обговорення та висловлені конкретні рекомендації будуть скеровані членам профільного Комітету з урахуванням запланованих 12 лютого спільних комітетських слухань по обговоренню зазначених законопроектів.

Медіа про подію