Партнери Програми USAID «Нове правосуддя» обговорили результати моніторингу та оцінювання судової системи за 2019 рік

Програма USAID «Нове правосуддя» провела чергову зустріч дорадчої групи своїх партнерів. Ця дорадча група сприяє визначенню та перевірці показників досягнення мети та виконання завдань програми.

Під час заходу партнери програми взяли участь в експертному опитуванні стосовно відповідності судової системи України еталонним тестам Венеційської комісії «Rule of Law Checklist» («Мірило правовладдя») і порівняли його результати з попередніми (за 2017 та 2018 роки). Вони також ознайомились з висновками щодо застосування Системи оцінювання роботи суду (СОРС) українськими судами у співпраці з громадськими організаціями в 2019 році на прикладі судів Одеської та Волинської областей.

Крім того учасники зустрічі порівняли результати всеукраїнських опитувань правників, які беруть участь у судових провадженнях, працівників апарату суду та присяжних з результатами СОРС і надали рекомендації щодо підвищення ефективності виконання завдань програми та досягнення її цілей.

Участь у заході взяли судді та представники Верховного Суду, судді та працівники апарату Вищого антикорупційного суду, представники Вищої ради правосуддя, члени Ради суддів, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності, представники Державної судової адміністрації, Національної школи суддів, донорської спільноти та громадських організацій, які активно долучаються до реформи системи правосуддя.