Почала роботу конференція «Громадські центри сприяння доступу до правосуддя: міжнародний досвід та можливості для України»

Програма USAID «Нове правосуддя» проводить дводенну конференцію «Громадські центри сприяння доступу до правосуддя: міжнародний досвід та можливості для України».

Громадські центри сприяння доступу до правосуддя (ГЦДП) – це нова для України модель співпраці між cудовою владою, сектором юстиції та громадськістю, яка успішно реалізовується в багатьох країнах. Такі центри можуть надавати громадянам комплекс послуг, серед яких правова допомога, альтернативне вирішення спорів, громадська просвіта та інше, вони також підтримують ініціативи громадян щодо вдосконалення функціонування судів та інших державних установ сектору юстиції, розширення доступу до правосуддя, вирішення таких проблем громади, як прояви вуличної злочинності та домашнього насильства, торгівля людьми та ін. ГЦДП сприяють підвищенню довіри громадян до судової влади та впевненості в ній через надання широких можливостей співпраці судів, суддів та працівників судової системи з представниками громад.

Як зазначив у вітальному слові до учасників конференції керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон, світовий досвід показує, що доступ до правосуддя впливає на рівень громадської довіри до судової системи та до інших гілок влади. Доступ до правосуддя також тісно пов’язаний з рівнем обізнаності людей про свої права, про судову систему та сектор юстиції в цілому. Ці компоненти суспільного життя взаємно впливають один на одного.

«Але запорукою того, що такий вплив буде позитивним та сприятиме становленню правовладдя в країні та її економічному розвитку, є співпраця між всіма гілками влади, діловими колами, неурядовими організаціями та широкими верствами громади. Саме тому у нас виникла ідея щодо створення в Україні громадських центрів сприяння доступу до правосуддя», – підкреслив Девід Вон.

«Судова реформа буде успішною, коли саме суспільство буде брати в ній участь. Тому USAID підтримує ініціативи громадськості по створенню громадських центрів сприяння правосуддю, – наголосив Керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Олександр Піскун. – Ця конференція в Україні проводиться вперше, і ви матимете унікальну можливість ознайомитись з кращим міжнародним досвідом роботи таких центрів і в прямому діалозі обговорити з експертами свої проблеми, завдання і можливості співпраці».

Програма запросила представників ГЦПД з США та Сінгапуру, а також міжнародних експертів, що працюють над заснуванням та розвитком ГЦДП в країнах Центральної Америки, ознайомити учасників конференції з міжнародним досвідом щодо створення, діяльності та оцінювання ГЦДП як ефективного механізму забезпечення доступу до правосуддя та поліпшення умов життя в громаді. Учасники конференції обговорять кращі практики та засвоєні уроки ГЦДП в різних країнах та виберуть найкращі приклади для впровадження в Україні. Крім того, українські партнери Програми USAID «Нове правосуддя», які розробляють концепції ГЦДП для України, матимуть можливість представити їх для обговорення учасниками конференції та отримати рекомендації іноземних експертів. Під час заходу також будуть представлені концепції пілотних проектів запровадження ГЦДП в Україні та розроблені рекомендації для їх удосконалення.

До участі в заході запрошені представники Вищої ради правосуддя, Верховного Суду, Міністерства юстиції, Ради суддів, Державної судової адміністрації, Національної школи суддів, місцевих та апеляційних судів, органів місцевої влади та самоврядування, юридичних навчальних закладів, а також громадських організацій, міжнародних донорів та програм, що сприяють реформуванню судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів в Україні.

Матеріали конференції

Онлайн трансляція:

день перший

https://www.youtube.com/watch?v=BhGCfT5tuDg (українською)

https://www.youtube.com/watch?v=h8mVCEcUdRs (англійською)

день другий

https://www.youtube.com/watch?v=LMzQ7kitcHk (українською)

https://www.youtube.com/watch?v=_WH0B3v2Zyc (англійською)

Схожі повідомлення