Помічники суддів Вищого антикорупційного суду проходять підготовку з питань професійної етики, комунікацій та написання судових рішень

Національна школа суддів за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» проводить дводенний семінар-практикум по навчанню помічників суддів Вищого антикорупційного суду та його Апеляційної палати. Мета навчання – сприяти дотриманню учасниками високих стандартів поведінки й покращити їх навички комунікації та написання проектів судових рішень.

«Сьогоднішній захід є логічним кроком у продовженні великої роботи по підготовці і проведенню тритижневої орієнтаційної програми для суддів Вищого антикорупційного суду, яку здійснила Національна школа суддів за підтримки міжнародних донорів, – зазначила заступниця керівника Програми USAID «Нове правосуддя» Наталія Петрова. – Надзвичайно важливо, щоб працівники апарату, і зокрема помічники суддів, також отримали знання і напрацювали навички, необхідні для ефективної роботи суду, до якої прикуто настільки значну увагу і з якою пов’язані високі суспільні очікування».

Сьогодні учасники заходу ознайомились з міжнародними стандартами етики суддів та працівників апарату суду й національним регулюванням у цій сфері та на практиці опанували підходи до розв’язання етичних дилем, виявлення потенційного й вирішення реального конфлікту інтересів. Вони також розглянули ключові елементи, які формують сприйняття громадськістю судової влади, та проаналізували їх вплив на рівень довіри до суду, дізналися про особливості кризових комунікацій і навчилися конструктивній поведінці в складних ситуаціях, які можуть виникати в суді.

Другий день практикуми буде присвячений питанням процесуального оформлення судових рішень у кримінальному судочинстві та вдосконаленню навичок написання судових рішень, зокрема з урахуванням вимог офіційно-ділового стилю мови.

Проводять навчання викладачі-тренери Національної школи суддів – координатор відділу підготовки викладачів Тамара Закревська, суддя Черкаського окружного адміністративного суду Лариса Трофімова, суддя Дарницького районного суду м. Києва Петро Заруба, суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Дмитро Ткаченко та головний науковий співробітник відділу підготовки викладачів Оксана Кабиш.