Представники міжнародної донорської спільноти ознайомились з пріоритетними напрямами роботи Мін’юсту у сфері державної реєстрації

Заступниця Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Оніщук розповіла про основні напрями роботи Мін’юсту у цій сфері під час чергової зустрічі донорів та виконавців проектів у галузі верховенства права, організованої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Вона зазначила, що покращення послуг з державної реєстрації, включно з процедурами, програмним забезпеченням та професійною підготовкою відповідного персоналу, є пріоритетним завданням, виконання якого сприятиме захисту прав власників нерухомості та підприємців і протидії рейдерству. Аудит державних реєстрів, що наразі триває, дозволить виявити прогалини і підготувати відповідні закони та нормативно-правові акти, щоб їх усунути. Крім того, в планах Мін’юсту створення Експертного офісу з питань реєстрації для швидкого і ефективного розгляду скарг власників і удосконалення діяльності у сфері державної реєстрації. Також серед пріоритетів Мін’юсту запровадження електронної системи нотаріату й забезпечення доступних та якісних нотаріальних послуг для фізичних осіб і підприємств.

У зустрічі також взяла участь віце-президентка Національної асоціації медіаторів України (НАМУ) Катерина Наровська з презентацією основних засад навчання базовим навичкам медіатора, що були розроблені НАМУ за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» і покликані сприяти забезпеченню належної якості надання послуг медіації в Україні. Представники спільноти правників та медіаторів, правничих шкіл, а також судді та нотаріуси були залучені до розробки цього документу, який наразі відкритий для підписання всіма надавачами послуг з навчання медіації. Учасники заходу також дізнались про діяльність ще двох грантових проектів у сфері медіації, що здійснюються за підтримки USAID, – Українська академія медіації завершує розробку посібника «Медіація в професійній діяльності правника» для українських вишів, а Асоціація сімейних медіаторів України реалізує програму розвитку сімейної медіації в регіонах у співпраці з соціальними службами у справах дітей.