ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПРАВНИЧИХ ШКІЛ НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ ІЗ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ ТА ПРАВ ЖІНОК

13 лютого 2020 року грантер Програми USAID «Нове правосуддя» Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» презентували навчальний курс із гендерної рівності та прав жінок , створений для студентів правничих шкіл. Захід було проведено за підтримки Національної Асоціації адвокатів України (НААУ).

У заході взяли участь представники Міністерства освіти та науки (МОН), науковці, викладачі правничих шкіл з різних регіонів України, адвокати, представники громадських та міжнародних організацій.

Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід М. Вон підкреслив, що Програма давно підтримує ініціативи, спрямовані на впровадження принципу гендерної рівності в судовій владі та адвокатурі. Він висловив сподівання, що ідея впровадження навчального курсу буде підхоплена університетами й цей курс, як факультативний, буде включено до навчальної програми профільних вишів, адже це суттєво підвищить рівень обізнаності молодих правників і допоможе їм ефективно захищати права своїх клієнтів у справах, пов’язаних з гендерною дискримінацією. Крім того, це сприятиме формуванню належної правової культури у спів-громадян, щоб долати гендерні стереотипи та протидіяти гендерно-обумовленому насильству.

Заступник Голови НААУ Валентин Гвоздій відзначив зацікавленість НААУ у розробці для адвокатів короткої навчальної програми із питань гендерної рівності та прав жінок на базі цього курсу.

Радниця Міністра освіти і науки України Роксолана Швидчак зазначила про важливість запровадження такого курсу, зокрема, і з огляду на виконання Україною низки міжнародних зобов’язань, наприклад в рамках Пекінської декларації та Резолюції ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, які передбачають впровадження у навчальних закладах навчальних програм із питань гендерної рівності, та пообіцяла підтримку Міністерства освіти і науки України у цьому процесі.

Учасники заходу, серед іншого, обговорили цінність курсу, що пропонує комплексний підхід до висвітлення питань гендерної рівності та прав жінок із поданням українського і міжнародного контекстів, а також гнучку структуру курсу, що дозволяє викладати його як окрему навчальну дисципліну або включати окремі його розділи до курсів інших правових дисциплін.

Запрошені на захід викладачі партнерських університетів поділилися досвідом пілотування цього курсу у своїх ВНЗ і засвідчили про очевидну зацікавленість студентів у його вивченні.

Навчальний курс можна буде завантажити за посиланням.