Приватні виконавці підвищують ефективність виконання судових рішень

1,3 млрд. грн боргів повернули приватні виконавці за перше півріччя 2019 року, а частка виконаних судових рішень після запровадження інституту приватних виконавців у 2016 році зросла з 6 % у 2017 році до 18% у 2018 році. Про це розповів під час чергової зустрічі донорів та виконавців проектів у галузі верховенства права, організованої за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), заступник голови Ради приватних виконавців України Олександр Сівокозов.

Він поінформував представників донорської спільноти про виклики, пов’язані з примусовим приватним виконанням судових рішень в Україні, серед яких необхідність зрівняння мандатів приватних і державних виконавців, запровадження електронного виконавчого провадження, створення єдиної бази даних про всіх боржників, налагодження взаємодії з Національною поліцією, а також забезпечення прозорості процедур доступу до професії приватного виконавця й системи підвищення кваліфікації.

Серед нагальних питань щодо становлення цієї молодої професії – її популяризація у суспільстві та розвиток дієвого самоврядування, яке здійснюється Асоціацією приватних виконавців України.

Програма USAID «Нове правосуддя» разом з іншими міжнародними донорами надає підтримку Міністерству юстиції та Асоціації приватних виконавців України задля створення умов для ефективного виконання судових рішень.

Презентація Олександра Сівокозова “Інститут приватного виконання в Україні: досягнення та виклики”