Продовження серіалу «Цифрові юристи» знайомить глядачів із новими тенденціями використання цифрових технологій у сфері права

Міністерство цифрової трансформації за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» 19 серпня 2021 року презентувало освітній серіал «Цифрові юристи 2.0» для порталу Дія. Цифрова освіта. Це продовження освітнього серіалу «Цифрові юристи», який побачив світ минулого року.

Нові серії познайомлять глядачів із такими темами як: доступ до правосуддя; відкриті та персональні дані; штучний інтелект у правосудді; юридичний дизайн; альтернативні формати роботи юристів; сервіси Дії для юристів.

Під час презентації заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що юридична сфера на разі інтенсивно цифровізується.

Наша  задача – показати, як юристи можуть впроваджувати сучасні діджитал-інструменти в своїй роботі і в такий спосіб спрощувати свою роботу», – заявила Валерія Іонан.

Розповідаючи про нагальність та важливість таких освітніх відео як «Цифрові юристи», Наталія Петрова, заступниця керівника Програми USAID «Нове правосуддя» зазначила:

Серіал «Цифрові юристи 2.0» виконує три функції: навчальну, просвітницьку й функцію професійної підтримки. Тобто, завдяки цьому серіалу можна достукатись до великої аудиторії: до громадян, які мають змогу отримати інформацію про свої можливості, студентів-правників, що готуються жити у вік цифрових технологій та діючих правників».

Також на презентації виступив Мстислав Банік, керівник розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації, який зазначив, що на порталі Дія найближчим часом будуть доступні нові послуги, наприклад можливість автоматичного відкриття, внесення змін та закриття ФОП, що може значно спростити життя юристам, які працюють з цими питаннями. Денис Іванов, керівник команди Впровадження, підтримки та оцінки якості надання електронних послуг Міністерства у свою чергу зазначив, що наразі для юридичного сектору важливою є автоматизація рутинних процесів, використання алгоритмів в юридичній практиці, переорієнтація на цінності та вміння працювати за канонами дизайн-мислення.

Освітній курс складається з шести серій тривалістю 7-9 хвилин. Для перегляду серії навчального курсу «Цифрові юристи 2.0» доступні за посиланням.