Програма USAID «Нове правосуддя», Мін’юст, Координаційний центр з надання правової допомоги та Представництво ЮНІСЕФ в Україні підписали меморандум щодо впровадження та поширення кращих практик правосуддя для дітей

14 березня 2018 року відбулося підписання багатостороннього меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством юстиції, Координаційним центром з надання правової допомоги, Програмою USAID «Нове правосуддя» та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Метою підписання документу є налагодження співпраці між сторонами задля впровадження та поширення кращих практик правосуддя для дітей, у тому числі на базі системи безоплатної правової допомоги.

«Український Уряд, Парламент і Президент приділяють комплексну увагу питанням захисту прав дитини. Сьогодні ми підписуємо меморандум і запускаємо перші практичні ініціативи із медіації серед неповнолітніх, а також навчання адвокатів, які працюють в системі БПД у напрямку роботи з дітьми», – зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

 

«Ми визнаємо керівну роль Міністерства юстиції та його відданість захисту прав дітей в Україні. Нам не менш приємно об’єднати зусилля з ЮНІСЕФ та іншими зацікавленими сторонами заради покращення доступу українських дітей до системи правосуддя. Це не тільки підвищить якість послуг безоплатної правової допомоги дітям, але й сприятиме зростанню довіри громадян до системи правосуддя загалом», – наголосив керівник Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Томас Вайт.

За словами Директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, чинне законодавство передбачає спеціальні вимоги щодо суддів, прокурорів та слідчих, які беруть участь у справах дітей, однак не містить аналогічних вимог до адвокатів.

«Підписання цього меморандуму допоможе нам заповнити цей правовий вакуум», – підкреслив він.

В рамках меморандуму Програма USAID «Нове правосуддя» надасть підтримку Мін’юсту та Координаційному центру з надання правової допомоги у розробці та проведенні навчальної програми для адвокатів системи безоплатної правової допомоги щодо захисту прав дітей у кримінальному провадженні.

Схожі повідомлення