Програма USAID «Нове правосуддя» надає підтримку громадським організаціям у здійсненні аналізу судової практики нового Верховного Суду

Громадська організація «Інститут прикладних гуманітарних досліджень» та громадська організація «Львівська правнича школа»  розпочали реалізацію грантових проектів Програми USAID «Нове правосуддя» по вивченню судової практики нового Верховного Суду.

Грантери вивчать та проаналізують рішення Верховного Суду з початку його діяльності на предмет їх відповідності принципам Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) та практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), а також з точки зору послідовності судової практики, якості аргументації рішень та застосування принципу пропорційності.

Метою дослідження в рамках цього проекту є підвищення якості рішень Верховного Суду, сприяння єдності національної судової практики, а також її узгодженості з міжнародними стандартами справедливого суду. За результатами проведеного аналізу громадські організації підготують звіти та рекомендації для суддів Верховного Суду, а також для Національної школи суддів України – щодо змісту навчальних програм для суддів Верховного Суду з метою підвищення якості його рішень.