Програма USAID «Нове правосуддя» підтримала проведення ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму

Програма USAID «Нове правосуддя» підтримала проведення ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму, організованому Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого.

«Нам дуже приємно вже втретє підтримати цей визначний захід. Його проведення особливо важливе зараз, коли в Україні відбуваються зміни і постає багато питань, на які правнича спільнота може дати відповіді», – зазначив керівник програми Девід Вон, вітаючи учасників форуму.

За сприяння Агентства США з міжнародного розвитку в рамках форуму відбулося розширене засідання Робочої групи з реформування юридичної освіти, організоване Міністерством освіти і науки, Міністерством юстиції та Комісією з питань правової реформи при Президентові України. Ця широка експертна дискусія покликана сприяти визначенню шляхів подальшого підвищення якості юридичної освіти.

Учасники засідання проаналізували аспекти реформи юридичної освіти та досягнутий у цьому напрямку прогрес й ознайомилися з ключовими тезами концепції розвитку юридичної освіти, напрацьованої Міносвіти у співпраці з Мін’юстом. Крім цього, вони визначили перспективи самоорганізації правничих шкіл задля підвищення якості юридичної освіти, обговорили впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право», а також перспективи вдосконалення організації єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту.

Крім цього, експерт Програми USAID «Нове правосуддя», Голова Європейського центру вирішення спорів, Алеш Залар, представив результати комплексного аналізу сучасного стану, перешкод та можливостей для впровадження медіації в Україні під час круглого столу для правників «Медіація як глобальний тренд юридичної практики», що відбувся під час форуму. Експерт також виступив із лекцією для студентства «Сучасні тренди медіації в країнах Європейського Союзу».

Програма USAID «Нове правосуддя» вже багато років надає експертну підтримку процесу модернізації юридичної освіти в Україні і, зокрема, підтримує Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого у впровадженні інноваційних методів викладання правничих дисциплін. На базі університету за сприяння програми впроваджується перша в світі сертифікатна програма з верховенства права для практикуючих юристів та студентів, яка розроблена та здійснюється у співпраці з юридичним університетом Ярослава Мудрого та Університетом Південної Кароліни (США) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Програма USAID «Нове правосуддя» також сприяє співпраці університету з Судом з вирішення цивільних справ Британської Колумбії (першим у Канаді адміністративним онлайн судом), яка почалася з розробки та впровадження в українському виші сертифікатного курсу з інноваційних технологій у праві. Завдяки спільним зусиллям зацікавлених сторін випускники сертифікатних програм та учасники форуму отримають знання, необхідні для розширення доступу громадян України до правосуддя.