Програма USAID «Нове правосуддя» підтримує проведення Всеукраїнського тижня права

10 грудня в Україні стартував десятий Всеукраїнський тиждень права, покликаний сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян. Програма USAID «Нове правосуддя» надає підтримку Міністерству юстиції та Координаційному центру з надання правової допомоги у проведенні низки заходів в рамках цієї масштабної події.

Започаткований у грудні 2008 року, Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Дане свято засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, що стала першим міжнародним документом, в якому чітко сформульовані положення про права людини. У 2018 році відзначається 70-та річниця Загальної декларації прав людини.

Під час церемонії відкриття заходу, директор Місії USAID в Україні Сюзан Фрітц підкреслила, наскільки важливими є підвищення правової обізнаності українців та розширення їх доступу до безоплатної правової допомоги як однієї з передумов побудови системи правосуддя, що реагує на потреби  суспільства. «USAID цінує міцні партнерські відносини з Міністерством юстиції та нашу співпрацю у розвитку в Україні відкритої та справедливої системи правосуддя, побудованої на принципах дотримання прав людини та норм верховенства права», – зазначила вона.

«Головна мета Всеукраїнського тижня права, який вже 10-й рік поспіль відзначається в Україні, – виховати нове покоління українців, для яких права та свободи – не простий звук, а основоположна цінність суспільних відносин», – наголосила перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова. Вона зазначила, що для надання громадянам необхідних знань і навичок в правовій сфері Міністерство юстиції веде декілька проектів. «З червня 2017 року діє загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», у рамках якого Мін’юст запустив проекти #ЧужихДітейНеБуває, #СтопНасильство, #СтопБулінг, #МаскиШоуСтоп», захист права на виконання рішення суду, протидія хабарям у ВНЗ. І це лише невеликий перелік ініціатив, які реалізовуються в рамках цього проекту», – сказала Олена Сукманова.

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук підкреслив, що забезпечення і гарантування прав людини — це наша спільна мета. «Майбутнє нашої держави, сильної держави, яка опирається на принципи верховенства права залежить від кожного з нас і в першу від рівня правової освіти», – зазначив Станіслав Шевчук.

За сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» в рамках Всеукраїнського тижня права 12-13 грудня 2018 року відбудеться Міжнародний правничий конкурс імені В. Корецького, також 14 грудня 2018 року відбудеться конкурс «Молодий правник року», організований Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Крім того, 16 грудня 2018 року в «Українському Домі» пройде виставка-форум «Правники – суспільству», а на території ВДНГ у цей день триватиме правовий квест «Територія справедливості».

Окрім Всеукраїнського тижня права Програма USAID «Нове правосуддя» також підтримує проект «Я МАЮ ПРАВО!», спрямований на підвищення рівня знань громадян про їх права та захист таких прав.

Детальніше з програмою Всеукраїнського тижня права можна ознайомитись на сайті Міністерства юстиції за посиланням.