Програма USAID «Нове Правосуддя» спільно з норвезькою місією радників з питань верховенства права в Україні провели навчальну поїздку «Досвід впровадження інструментів електронного судочинства у судовій системі Боснії і Герцеговини»

20-23 листопада 2016 року Програма USAID «Нове правосуддя» спільно з Норвезькою місією радників з питань верховенства права в Україні (NORLAU) провели навчально-ознайомчий візит «Досвід впровадження інструментів електронного судочинства у судовій системі Боснії і Герцеговини». Серед членів делегації були представники Вищої ради правосуддя, а також судді та працівники апарату Київського районного суду м. Одеси (на базі якого проводився пілотний проект «Електронний суд»). Разом вони детально вивчили технології щодо електронного судочинства, які наразі існують в Боснії і Герцеговині та використовуються в роботі інституцій сфери юстиції, в тому числі електронне діловодство, управління якістю роботи, статистичну звітність, а також віддалений доступ до матеріалів справи та комунікацію.

Під час навчального візиту делегати дізналися про функції судових інституцій у Боснії і Герцеговині щодо адміністративного управління, ознайомившись з програмним забезпеченням, що використовується в районних та апеляційному судах міста Мостар і було розроблене за підтримки USAID та уряду Норвегії. Члени української делегації були вражені єдиною системою діловодства, яка використовується всіма судами і судовими установами в Боснії і Герцеговині, зазначивши, що вона економить ресурси і час та підвищує ефективність здійснення правосуддя.

Крім того, керівництво Вищої ради суддів і прокурорів (ВРСП) Боснії і Герцеговини презентувало реформу інфраструктури судового управління, включно з автоматизацією судової системи, та наголосило на провідній ролі ВРСП у цьому процесі. Представники ВРСП продемонстрували систему моніторингу інфраструктури інформаційних технологій, представили нормативно-правову базу для впровадження системи судового діловодства і електронного судочинства та презентували технічні аспекти впровадження системи діловодства, включно з базою даних, серверами, технологією, обсягами сховищ і модулем сканування. Вони також розповіли, яким чином ці заходи та інструменти покращують ефективність судочинства та сприяють запровадженню системи управління ефективністю роботи судів. Результатом навчальної поїздки стало поглиблене розуміння членами делегації процесів впровадження автоматизації всієї судової системи та їх ефективне стратегічне планування.