В рамках співпраці Програма USAID «Нове правосуддя» та Міністерство юстиції України підписали план заходів, спрямований на зміцнення верховенства права та розширення доступу до правосуддя

Програма USAID «Нове правосуддя» та Міністерство юстиції України підписали план заходів з увагою на пріоритетні напрямки співробітництва задля зміцнення потенціалу інституцій сектору юстиції та поліпшення доступу до послуг у системі правосуддя.

Програма USAID «Нове правосуддя» з метою поліпшення якості послуг для населення надасть Мін’юсту експертну підтримку у вдосконаленні нормативно-правової бази по регулюванню умов надання/отримання безоплатної правової допомоги. Сторони співпрацюватимуть також над удосконаленням системи примусового виконання судових рішень і спрощенням доступу до професії приватного виконавця та реформуванням інституту присяжних для забезпечення права на справедливий суд і підвищення довіри громадян до суду через їх безпосередню участь у відправленні правосуддя. Крім того, Програма USAID «Нове правосуддя» сприятиме міністерству у проведенні оцінки стану врегулювання господарських спорів і запропонує рішення на вдосконалення приватного арбітражу та вирішення господарських справ, особливо тих, в яких сторонами виступають іноземні інвестори. Програма надасть Мін’юсту експертну підтримку в розробці стратегії протидії «юридичній війні» з метою зміцнення спроможності Уряду України реагувати та протистояти маніпулятивному використанню правових механізмів та судових процедур як методу ведення війни в умовах збройного конфлікту. Також Програма USAID «Нове правосуддя» та Мін’юст продовжать впровадження кращих практик правосуддя для дітей задля захисту їх прав.