Програма USAID «Нове правосуддя» вітає Вищий антикорупційний суд з початком роботи

Створення Вищого антикорупційного суду (ВАКС) стало значним кроком у боротьбі з корупцією, який має на меті ефективний розгляд справ щодо корупційних злочинів без будь-якого неправомірного впливу відповідно до суспільних очікувань.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) з 2016 року сприяє цьому процесу. Програма USAID «Нове правосуддя» надала підтримку у вивченні найкращих світових практик створення і функціонування антикорупційних судів та статусу суддів цих судів, зокрема організувала навчальну поїздку народних депутатів, представників судової влади та громадянського суспільства до Словаччини, де українська делегація ознайомилася з роботою антикорупційних органів, включно з особливостями створення та функціонування спеціалізованого кримінального суду. Програма спільно зі своїми партнерами провела низку експертних і регіональних обговорень з метою ознайомлення української спільноти з цим досвідом.

За підтримки USAID донорська спільнота виробила спільне бачення щодо основних засад створення Вищого антикорупційного суду в Україні. Програма USAID «Нове правосуддя» надавала рекомендації стосовно розробки антикорупційного законодавства та рекомендації Вищій кваліфікаційній комісії суддів і Вищій раді правосуддя щодо проведення конкурсу з добору суддів Вищого антикорупційного суду. Також вона, разом з іншими донорськими проектами, сприяла Національній школі суддів України у проведенні ознайомчої програми для новопризначених суддів з метою розширення їх знань та удосконалення навичок, необхідних для ефективного здійснення проваджень щодо корупційних злочинів.

Ці зусилля також включали низку тренінгів для суддів ВАКС і його Апеляційної палати, їх помічників та працівників апарату суду з питань лідерства, управління рухом судових справ, стратегічних комунікацій, професійної етики й написання судових рішень. Результатом сесії з питань стратегічного планування, організованої нашою програмою для команди суду, стало формування єдиного бачення його місії, ключових цінностей та повноважень, визначення цілей і завдань суду та складання плану дій на їх виконання. USAID також надало суду комп’ютерне й комутаційне обладнання для забезпечення його належної діяльності.

Ми вдячні всім нашим партнерам за взаємодію у здійсненні цієї великої роботи і бажаємо Вищому антикорупційному суду плідної праці, яка так важлива для України.