Розпочалася програма орієнтації для новопризначених суддів Верховного Суду

Національна школа суддів у співпраці з міжнародними партнерами – Програмою USAID «Нове правосуддя», Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, проектами Посольства Канади, Європейського Союзу та Ради Європи – розпочала п’ятиденну програму орієнтації для 75-ти новопризначених суддів Верховного Суду.

Під час вступної промови проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна побажала новообраним суддям Верховного Суду на практиці довести високу компетентність і належний рівень кваліфікації, що сприятиме їх авторитету і довірі до судової влади в цілому.

Представники донорів наголосили на публічній місії посади судді і закликали суддів дбати про свою незалежність і доброчесність й служити віддано країні та співгромадянам.

Програма першого дня заходу, підготовлена за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя», зосередилась на питаннях застосування принципу верховенства права (правовладдя) у практиці Верховного Суду та забезпечення єдності його практики.

Учасники заслухали присвячену складовим верховенства права відео-лекцію лорда Томаса Генрі Бінгема, барона Корнхільського, що був Головою Судової Системи Англії та Уельсу (1996-2000).

Суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий у своїй лекції для аудиторії наголосив, що вивчення і застосування принципу верховенства права (правовладдя) в Україні є вкрай важливим, адже радянська правова доктрина розглядала будь-яке право особи як надане державою, у той час як верховенство права походить із доктрини природного права. За словами доповідача українська юридична практика розвивається, базуючись на європейських стандартах, які ще й досі потребують додаткового вивчення вітчизняною професійною спільнотою. І саме реформований інститут Верховного Суду повинен забезпечити можливість надійного захисту прав людини через справедливі рішення.

Протягом дня колеги знайомили новопризначених суддів із впровадженими у практику Великої Палати Верховного Суду підходами до застосування принципу верховенства права через ухвалені Європейським судом з прав людини рішення та процесуальні інструменти забезпечення єдності судової практики Верховним Судом.