Розпочато підготовку міжнародної сертифікатної програми з верховенства права (правовладдя) 2019-2020

Представники Центру з верховенства права Університету Південної Кароліни та викладачі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» провели семінар з розробки матеріалів та підготовки викладацького складу міжнародної сертифікатної програми з верховенства права (правовладдя). Учасники заходу доопрацювали структуру щорічної програми, яка з минулого року реалізується Національним юридичним університетом ім. Ярослава Мудрого та Університетом Південної Кароліни (США) за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя». Ця програма спрямована на вивчення різних аспектів верховенства права задля вироблення спільного для всіх правничих професій бачення його застосування на практиці з метою захисту прав людини, ефективного вирішення спорів і сприяння сталому соціальному та економічному розвитку держави.

Під час семінару викладачі обговорили методику викладання кожного модулю програми, зокрема сократівський метод, застосування якого передбачає активну участь слухачів у навчальному процесі. Також вони спільними зусиллями підготували нові кейси, рішення, навчальні приклади та інші ресурси, що використовуватимуться у викладанні подальших курсів сертифікатної програми.

Крім того, учасники зустрічі узагальнили та проаналізували інформацію, отриману від перших випускників за допомогою форм зворотного зв’язку. Вони врахували висловлені побажання при складанні та затвердженні навчального плану цьогорічного курсу, зокрема, щодо збільшення кількості справ та прикладів з приватного права та часу роботи у групах. Як і минулого року, увагу приділено питанням практичного застосування верховенства права (правовладдя) у різних сферах права, включаючи роботу зі змодельованими ситуаціями та аналізом рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у конкретних справах з конституційного, кримінального, цивільного, трудового права.

Впровадження сертифікатної програма з верховенства права (правовладдя) на щорічній основі дозволить сприяти застосуванню верховенства права на практиці більшою кількістю правників. Цього року програма також проходитиме в Харкові і розпочнеться 21 жовтня. 30 учасників сертифікатної програми 2019-2020 будуть відібрані на конкурсній основі на підставі оцінки їх професійного досвіду та мотивації з урахуванням регіонального представництва, забезпеченням гендерного балансу та створенням можливостей для осіб з інвалідністю. Початок конкурсного добору буде оголошено 16 липня на сайтах Програми USAID «Нове правосуддя» та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Схожі повідомлення