Розробники legal tech стартапів покращують доступ до правосуддя в Україні

Представники Програми USAID «Нове правосуддя», Міністерства юстиції України, Гаазького інституту інновацій у праві (HiiL) й міжнародні експерти з верховенства права зустрілися з розробниками legal tech проектів та обговорили кращі світові і національні практики розвитку доступу до правосуддя.

Серед представлених українських проектів Суд на долоні – інструмент для пошуку, дослідження та візуалізації судових рішень, AXDRAFT, який допомагає у підготовці правових документів, та переможець хакатону «Data-Driven Justice» сервіс «Дисциплінатор», за допомогою якого можна зручно знаходити, фільтрувати та аналізувати рішення Вищої ради правосуддя.

1991 Civic Tech Center в Києві – перший хаб розвитку civic tech проектів у Центральній та Східній Європі – вкотре став площадкою для обговорення перспектив підтримки таких стартапів на державному рівні. Зокрема, через ініційований Мін’юстом Центр інновацій в правосудді, який запрацює восени за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» і опікуватиметься питаннями покращення доступу до правосуддя, подальшим дослідженням правових потреб громадян, їх аналізом та пошуком рішень для задоволення таких потреб.