Розробники стартапів запропонували рішення для покращення доступу до державних послуг у системі юстиції

Завершився хакатон «Data-Driven Justice», організований Міністерством юстиції за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» з метою збору ідей від розробників  стартапів, які спростять доступ громадян до правосуддя.

Цей захід став результатом багаторічної успішної співпраці USAID з Мін’юстом у розвитку інновацій в сфері юстиції в партнерстві з громадянським суспільством та бізнес-спільнотою.

Протягом двох днів учасники заходу – спеціалісти в галузі розробки програмного забезпечення, юриспруденції та веб-дизайну з Києва, Львова та Харкова – напрацювали рішення, які спрощують доступ до державних послуг у системі юстиції, допомагають у пошуку правової інформації для осіб без юридичної освіти, у тому числі вразливих верств населення, а також платформи для вирішення спорів чи здійснення правочинів онлайн. Зокрема, переможець хакатону в Києві – команда розробників, юристів за фахом, – пропонує рішення для аналізу розгляду дисциплінарних скарг на дії суддів. За допомогою запропонованого рішення потенційний скаржник зможе визначити для себе критерії задоволення його дисциплінарної скарги. Це дозволить громадянам підготувати якісне подання до Вищої ради правосуддя.

У Львові переможцем став проєкт «Mediator.ua» – онлайн платформа врегулювання спорів як самостійно сторонами, так і за допомогою медіатора. Учасники – п’ятеро студентів факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського Національного Університету імені Івана Франка.

У Харкові перемогла освітня ініціатива «Ти ж юрист!» команди наймолодших учасників-студентів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Харківська команда розробила інтерактивну гру для школярів, яка спрямована на отримання базових знань зі шкільного курсу правознавства в ігровій формі. Користувач (школяр) отримує роль юриста, який надає консультації по реальним справам.

Проєкти-переможці Хакатону пройдуть шестимісячне апробування з можливістю подальшої інтеграції розроблених ІТ-рішень в електронні сервіси Мін’юсту.

Програма USAID «Нове правосуддя» сприяє взаємодії державних органів з приватним сектором щодо впровадження ефективних інформаційних технологій у право: два роки тому Програма підтримала громадську ініціативу «Social Boost» у проведенні відбору та підготовки українських розробників до участі в міжнародній акселераційній програмі Гаазького інституту інновацій в праві. У подальшому напрацьоване партнерство між урядом, громадянським суспільством та бізнес-спільнотою сприятиме розбудові спроможності державної влади ефективно управляти програмами, які спираються на власні ресурси.