Стартувала міжнародна сертифікатна програма «Практичний курс з верховенства права (правовладдя)» 2019–2020

Нова команда із 30 правників розпочала навчання в рамках другого кола міжнародної сертифікатної програми «Практичний курс з верховенства права (правовладдя)», яку проводять Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Університет Південної Кароліни (США) за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя».

Заступниця директора Місії USAID в Україні Сюзан Кутор звернулася до учасників програми.

 

«Додержання принципу верховенства права передбачено Конституцією України. Водночас, його тлумачення і належне застосування є непростим процесом. Саме тому Агентство США з міжнародного розвитку всіляко підтримує цю комплексну й всебічну сертифікатну програму, яка дозволяє залучити представників різних правничих професій, кожен з яких має свій погляд на верховенство права, – зазначила вона. – Ми впевнені, що набуті в ході навчання навички стануть вам у пригоді у подальшій професійній діяльності, а їх застосування у практичній роботі сприятиме утвердженню верховенства права й успішному реформуванню сектору юстиції в Україні».

Учасники програми – судді, прокурори, адвокати та інші юристи-практики, в тому числі, зі сфери державного управління, а також магістранти правничих шкіл –  відібрані на конкурсній основі з понад 200 кандидатів. Протягом першого тижня навчання викладачі з Університету Південної Кароліни та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого спільно викладатимуть такі освітні модулі програми: «Сучасні підходи до верховенства права», «Основні суб’єкти верховенства права», «Права людини та їх захист», а також «Верховенство права на практиці».

«Враховуючи підготовчий етап, ми вже третій рік поспіль реалізуємо цей проект, кінцева мета якого – створити постійно діючий майданчик для того, щоб обмінюватися думками з верховенства права і навчати тих речей, які поки що не скрізь юридичними факультетами і правничими закладами розуміються й вивчаються. Слухачі та тьютори програми спілкуватимуться на рівних, що й робить цей курс практичним», – наголосив Проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш.

Директор Центру верховенства права Університету Південної Кароліни Джоел Семюелс у свою чергу зазначив, що кожен із учасників цієї програми і викладачів повинен в результаті сформувати інше, більш комплексне розуміння того, в чому полягають виклики забезпечення верховенства права, та як їх подолати.

Розпочав навчальну програму заступник Голови Конституційного суду України, доктор юридичних наук Сергій Головатий з лекцією «Верховенство права: витоки, еволюція та труднощі в розумінні». Він підкреслив, що поняттю the rule of law важко дати визначення, його треба розуміти, шукати самому.

«Я вам бажаю успіхів у подоланні всіх об’єктивних і суб’єктивних перешкод на шляху до осягнення того, що для будь-якого правника має бути неодмінно осягненим», – звернувся Сергій Головатий до учасників.

Друга сесія програми відбудеться з 18 по 22 листопада 2019 року і буде сфокусована на питаннях практичного застосування верховенства права у різних сферах права, включаючи роботу із змодельованими ситуаціями та аналізом рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у конкретних справах. Після закінчення двотижневого навчання учасники працюватимуть над підсумковими проектами.

«Випускний проект є прикладною частиною сертифікатної програми і її найважливішим етапом, який дає змогу продемонструвати концептуальне розуміння верховенства права та практично застосувати вивчений матеріал у вирішенні проблем, викликів або можливостей, пов’язаних із верховенством права в Україні», – підкреслив керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон.

За умови успішного проходження навчання учасники в березні 2020 року отримають спільний сертифікат українського та американського університетів.

Схожі повідомлення