Студенти-правники вивчатимуть основи юридичних інновацій

Учасники літньої школи з юридичних інновацій 2019 – представники Міністерства юстиції, Міністерства освіти і науки, закладів вищої освіти, студентства та спільноти KYIV Legal Hackers – за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» й Координатора проектів ОБСЄ в Україні завершили розробку модельного навчального курсу «Юридичні інновації» для українських вишів, який сприятиме застосуванню сучасних технологій у праві задля покращення доступу до правосуддя.

В рамках курсу студенти-правники отримають знання про діджиталізацію права та набудуть практичних навичок застосування юридичних інновацій і технологій в професійній діяльності юристів.

Як виявити в юридичний практиці процеси, придатні до автоматизації, та алгоритмізувати їх; що таке блокчейн та як використовувати цю технологію в праві; як ефективно шукати інформацію у відкритих джерелах даних та аналізувати її; які ризики виникають при використанні технологій у праві і які етичні аспекти необхідно враховувати при впровадженні інновацій – ці та інші питання охоплює нова навчальна програма. Також студенти навчатимуться основам створення юридичних стартапів та залучення коштів для їх розвитку, використанню інструментів онлайн вирішення спорів та застосуванню методики дизайн-мислення в юридичній діяльності.

Напрацьований модельний навчальний курс в подальшому буде рекомендований Міністерством освіти і науки для викладання у правничих школах України. Це елемент комплексної ініціативи із запровадження Інноваційного навчального плану підготовки правника, що передбачає викладання ключових правничих дисциплін і широкий простір для впровадження інновацій правничими школами. Інноваційний навчальний план розроблено Програмою USAID «Нове правосуддя» на запит Міністерства юстиції з метою забезпечення якісної підготовки майбутніх поколінь правників відповідно до сучасних вимог ринку праці.