Судді, члени Ради суддів та Асоціації суддівського самоврядування дослідили американський досвід підвищення правової обізнаності громадян

Програма USAID «Нове правосуддя» підтримала Раду суддів, Асоціацію суддівського самоврядування та Міністерство освіти в проведенні круглого столу на тему важливості громадянської освіти для молоді з метою підвищення обізнаності про роль судів та принцип верховенства права, спрямованої на подальше зміцнення довіри громадськості до суду.

Під час обговорення суддя Верховного Суду штату Вісконсін Енн Волш Бредлі поділилася досвідом США щодо запровадження iCivics – програми громадянської освіти, заснованої колишньою суддею Верховного Суду США Сандрою Дей О’Коннор.

Створення аналогічної онлайн-платформи, що надавала б вчителям та школярам на безоплатній основі освітні онлайн-ігри та плани уроків громадянської обізнаності з метою заохочення молоді бути активними громадянами, стане наступним кроком у сфері інформаційно-просвітницької роботи суддів з молоддю у частині інформування суспільства про роль та діяльність судів у демократичній державі.

Такого висновку учасники заходу – судді, члени Ради суддів та Асоціації суддівського самоврядування,– дійшли під час обговорення презентації судді Бредлі. Зокрема, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування, суддя Верховного Суду Володимир Кравчук поділився з присутніми ідеєю створення комп’ютерної гри, яка б популяризувала серед гравців вивчення конституційних норм. Також учасники заходу обговорили результати ініційованої Радою суддів інформаційної роботи суддів із школярами та студентами, зокрема, проведення інтерактивних уроків для школярів із демонстрацією мультфільмів на правову тематику в рамках Всеукраїнської акції «Урок справедливості».

Асоціація розвитку суддівського самоврядування у співпраці з Радою суддів проводить Всеукраїнську акцію «Урок справедливості», розпочату в рамках реалізації грантового проекту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя». За перші чотири місяці проекту уроки у школах по всій Україні відвідали більше 30 000 школярів. Наразі акція триває, всі зацікавлені школи та суди можуть долучитися до неї, заповнивши анкету за посиланням. Водночас у подальшому методичні матеріали по проведенню «Уроку справедливості» планують передати Міністерству освіти з метою включення відповідних уроків у шкільну програму на регулярній основі. Це дозволить навчальній ініціативі охопити більшу кількість освітніх закладів. Суддя Бредлі, у свою чергу, наголосила на важливості співпраці з вчителями з метою надання їм методичних рекомендацій та розроблених навчальних планів щодо підвищення обізнаності їхніх учнів з правових питань. Учасники обговорення вирішили розглянути можливість із створення подібної до iCivics платформи для громадянської освіти в Україні під егідою Міністерства освіти, за підтримки судової влади та громадського сектору.