Судді Херсонської та Миколаївської областей пройшли навчання з застосування норм міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права

Національна школа суддів за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» провела семінар для суддів Херсонської та Миколаївської областей з питань застосування норм міжнародного гуманітарного права (МГП) та міжнародного кримінального права (МКП).Семінар відбувся за ініціативи голови Херсонського апеляційного суду.

Відкриваючи захід, проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна підкреслила актуальність та важливість проведення такого заходу, враховуючи збройний конфлікт на сході України.

Під час семінару учасники поглибили свої знання щодо збройного конфлікту, міжнародного злочину, воєнного злочину; ознак збройного конфлікту; співвідношення міжнародних злочинів із кримінальними злочинами та проаналізували норми українського законодавства щодо міжнародних злочинів, навчилися відрізняти збройні конфлікти неміжнародного характеру від ситуацій внутрішніх заворушень і безпорядків.

Під час роботи в групах судді обговорили застосування норм МГП та МКП у національній судовій практиці, попрактикувалися розмежовувати міжнародний та неміжнародний збройний конфлікт та належним чином застосовувати положення Кримінального кодексу України у справах про злочини, вчинені в контексті збройного конфлікту на території України, зокрема у Криму та на сході країни.

У ході семінару учасники також ознайомилися із процесуальними стандартами, що застосовуються до переслідування міжнародних злочинів міжнародними кримінальними судами і трибуналами.