Судді в регіонах України покращують навички комунікації із людьми з інвалідністю

ГО «Право та демократія», грантер Програми USAID «Нове правосуддя», у співпраці з Національною школою суддів розпочала проведення серії регіональних тренінгів для суддів щодо покращення їх комунікаційних навичок у роботі із людьми з інвалідністю. Такі заходи вже відбулися у Львові й Чернівцях, а сьогодні навчання проходять судді Апеляційного суду Івано-Франківської області та Івано-Франківського міського суду за участі Львівського відділення фонду «Реабілітація людей з інвалідністю».

«Робота нашої програми серед іншого спрямована на розвиток діалогу між судами та суспільством для покращення доступу громадян до правосуддя. Забезпечення доступу до судів та судових послуг для 2.8 млн людей з інвалідністю вкрай важливе, адже вони є однією з найбільш вразливих верств суспільства», – підкреслив керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон.

Програма тренінгу включає загальний огляд понять про людей з інвалідністю та інвалідність, а також правового статусу людей з інвалідністю. Також учасники ознайомляться з комунікативно-психологічними особливостями взаємодії з людьми з інвалідністю та основними аспектами фізичної доступності судів для них.

Наступні тренінги відбудуться в квітні й травні в Одесі, Харкові, Вінниці та Києві.