Судді Вищого антикорупційного суду та його Апеляційної палати удосконалять практичні навички написання судових рішень

Триває тритижнева орієнтаційна програма підготовки для новопризначених суддів Вищого антикорупційного суду (ВАС) та його Апеляційної палати, організована Національною школою суддів України (НШСУ) за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя», Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI), Проекту ЄС «Право-Justice», Консультативної місії ЄС (КМЄС), «Проекту підтримки судової реформи» Канада та Міжнародної організації з розвитку права (IDLO).

15-16 квітня 2019 року в рамках орієнтаційної програми судді ВАС удосконалюватимуть навички з написання судових рішень.

«Якість написання судових рішень – це основний критерій якості правосуддя, – підкреслив важливість розпочатого етапу навчальної програми керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон. – Ми присвятили темі судових рішень значний час, адже належне обґрунтування судового рішення та його виклад у простий доступний спосіб, зрозумілий для всіх, у тому числі і тих, хто не має юридичної освіти, є однією з передумов зростання довіри громадськості до судової влади».

Протягом цих двох днів за участі українських та іноземних експертів судді ВАС заглибляться в питання підготовки рішень в колегіях – зокрема, аргументування, призначення автора та проведення конференцій/спільних зустрічей у справі, написання спільних рішень, окремої думки та співпадаючої думки, а також дослідять рішення слідчого судді як особливу форму рішення суду та унікальні аспекти судових рішень у кримінальних справах. Запрошені досвідчені фахівці з написання судових рішень – судді зі Сполучених Штатів, Канади та України – поділяться з учасниками своїми знаннями та практичними рекомендаціями.

Програма USAID «Нове правосуддя» має великий досвід розробки навчальних програм та посібників з написання судових рішень. Перший в Україні посібник з цієї тематики був розроблений експертами попередньої програми у 2010 році. У 2013 та 2016 роках він був доповнений і оновлений. Судді ВАС отримали це оновлене видання разом із навчальними матеріалами орієнтаційної програми.