Триває робота над проєктом закону про медіацію

Відбулося засідання робочої групи з розробки проєкту закону про медіацію, організоване Міністерством юстиції України за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».

Учасники засідання, включно із представниками Міністерства юстиції України, Торгово-промислової палати України, Асоціації правників України, Національної асоціації медіаторів України та наукової спільноти, напрацьовували норми щодо функціонування медіації в Україні, зокрема статусу медіатора, його спеціальної підготовки, реєстру медіаторів, визначення прав та обов’язків сторін медіації тощо.

Проєкт закону міститиме також положення щодо професійних об’єднань медіаторів, угод, пов’язаних із проведенням медіації (медіаційна угода, договір про медіацію, угода за результатами медіації), порядку припинення медіації, а також пропозиції для внесення необхідних змін до процесуальних кодексів та інших законодавчих актів України.

Законодавче врегулювання медіації сприятиме покращенню доступу до правосуддя, розвантаженню судів та скороченню терміну вирішення спорів.

Програма USAID «Нове правосуддя» сприяє становленню медіації в Україні та надає спільноті медіаторів підтримку щодо саморегулювання їхньої діяльності, розробки та прийняття кодексу етики, основних засад навчання, підготовки посібника «Медіація у професійній діяльності юриста»; аналізу викликів та можливостей застосування медіації в Україні тощо.