Триває семінар «Сучасний інструментарій викладання права» для керівників та викладачів провідних правничих шкіл України

Керівники та викладачі 12-ти провідних правничих шкіл України беруть участь у навчальному семінарі «Сучасний інструментарій викладання права», організованому Програмою USAID «Нове правосуддя». Захід має на меті вдосконалення методики викладання правничих дисциплін і проводиться в рамках впровадження Типового навчального плану підготовки правника.

Програма USAID «Нове правосуддя» на запит Міністерства юстиції України підтримала розробку Типового навчального плану підготовки правника, залучивши шість міжнародних експертів із значним досвідом викладання і керівництва освітніми програмами та правничими школами. Типовий навчальний план передбачає викладання ключових правничих дисциплін і широкий простір для впровадження інновацій правничими школами з метою забезпечення якісної підготовки майбутніх поколінь правників відповідно до сучасних вимог ринку праці.

Низка правничих шкіл вже підтвердила свою зацікавленість у співпраці щодо модернізації освітніх програм. Оскільки така робота передбачає перегляд поточної практики дизайну навчальних курсів та вдосконалення методики викладання правничих дисциплін, експерти Програми USAID «Нове правосуддя» професор правничої школи університету Гонзаги Геральд Гесс та професорка Школи права Нью-Гемпширського університету Софі Сперроу розробили сучасний інструментарій викладання права.

Професор Геральд Гесс є провідним американським вченим з питань правничої освіти. Протягом викладання у правничих школах університету Гонзаги та Феніксу професор Гесс отримав тринадцять щорічних відзнак і нагород у сфері викладання. Професорка Сперроу також є визнаним лідером інновацій у юридичній освіті та отримала, крім інших, почесну нагороду за інновації та досконалість у плеканні професіоналізму викладачів права.

Семінар, що його проводить Софі Сперроу, покликаний зміцнити спроможності шкіл права застосовувати сучасні методи підготовки правників майбутнього. Його програма включає огляд новітніх підходів до викладання та мотивації студентів, інтерактивні методики, рольові ігри, а також формування навчального плану з урахуванням таких підходів.

Для початку пані Сперроу запропонувала учасникам семінару відчути себе на місці студентів та звернути увагу на те, що мотивуватиме їх самих під час курсу. У подальшому представники адміністрації та професорсько-викладацького складу українських правничих шкіл отримали можливість обговорити та попрактикувати сучасні інтерактивні методи викладання. До запропонованих для професійного обговорення тем також включені принципи розробки оцінювання викладачів та студентів, види зворотного зв’язку щодо викладання та навчання, огляд процесу розробки навчальної програми курсу, навчання з досвіду та вимоги до візуальних і графічних навчальних матеріалів.

Запрошені до вітального слова заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич та керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон висловили надію, що у процесі спільної роботи лідери провідних шкіл права сформують спільноту практиків інноваційних методів викладання правничих дисциплін та надалі поширюватимуть цей досвід серед своїх колег у регіонах України.