Учасники конференції обговорили складові сприйняття громадськістю судової влади

Другий день конференції «Належне відправлення правосуддя – запорука громадської довіри до суду», організованої Програмою USAID «Нове правосуддя» спільно з Вищою радою правосуддя, Радою суддів України та Державною судовою адміністрацією України, розпочався сесією з питань символізму суддівського вбрання – мантії. Учасники конференції зосередилися на обговоренні значення та ролі, яку відведено мантіям суддів, адвокатів і прокурорів, та як це покликано впливати на сприйняття громадянами судової влади.

Голова Ради суддів України Олег Ткачук в своїй доповіді «Судова мантія як символ судової влади» зазначив, що для українських суддів мантія – явище відносно нове і незважаючи на те, що в мантії українські судді відправляють правосуддя вже більше двадцяти років, культура носіння мантії, виготовлення мантії та ставлення до неї ще належним чином не розвинута.

«Запровадження мантії є тим необхідним елементом, який дозволяє продемонструвати відсторонення судді від звичного життя, показати його безпристрасним, – підкреслив Олег Ткачук. – В той же час, оскільки мантія з’явилась в Україні в період становлення нового українського суду, вона є своєрідною ознакою державного суверенітету».

Під час цієї сесії відбулася презентація зразків суддівських мантій з України та інших країн.

Також програма другого дня заходу включала питання архітектури будівель судів в Україні з урахуванням стандартів їх будівництва відповідно до Державних будівельних норм, з демонстрацією прикладів новозбудованих і реконструйованих споруд. Учасники ознайомилися з планами Державної судової адміністрації України стосовно спорудження будівель судів у майбутньому та щодо покращення умов для людей із інвалідністю, а також з досвідом інноваційних рішень в судовому будівництві з практики США та країн Європи.

Завершила конференцію сесія «Емоції в залі судових засідань», яка була присвячена обговоренню впливу емоцій на ефективність роботи судді при відправленні правосуддя та їх ролі у формуванні сприйняття суддів громадянами під час судових засідань й при взаємодії суддів зі ЗМІ.

Матеріали конференції

Запис онлайн трансляції заходу можна переглянути на YouTube каналі Програми USAID «Нове правосуддя».

Перший день конференції:

https://www.youtube.com/watch?v=jF3zoOn91ZE (українською)

https://www.youtube.com/watch?v=UHe91BNEbk8 (англійською)

Другий день конфереції:

https://youtu.be/LrvLmP-hNec (українською)

https://youtu.be/Yt8JweyQ3ro (англійською)

Медіа-партнери конференції – ЛІГА:ЗАКОН і ПРАВО.TV.